Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

O dotaci na lyžařské kurzy byl překvapivě malý zájem

JIŽNÍ ČECHY – Mezi dotačními programy, které Jihočeský kraj vyhlásil na letošní rok, patřila k novinkám možnost žádat o příspěvek na lyžařské kurzy na středních školách zřizovaných krajem. Bylo na ně vyčleněno 10 milionů korun s tím, že na jednoho žáka mohlo směřovat až pět tisíc. O příspěvek mohl požádat za nezletilého žáka rodič u ředitele školy, zletilý žák mohl žádat sám. Ředitelé škol pak poslali souhrnnou žádost do 18. ledna na krajský úřad.

 

Kraj zřízením tohoto dotačního titulu sledoval podporu žáků, kteří by se jinak lyžařských kurzů neúčastnili z ekonomických důvodů. Podle hejtmanky Ivany Stráské kraj dlouhodobě podporuje sportování mládeže, protože si plně uvědomuje, jak je v současné přetechnizované době pro mladou generaci pohyb důležitý. Dalším aspektem, proč považuje kraj za důležitou účast všech dětí na lyžařských kurzech, je rovina sociální. „Absence na podobných akcích se může neblaze promítnout do fungování kolektivu třídy, který se tu, jak ostatně známe všichni z našich mladých let, má utužovat. Nikoli z něj někoho selektovat," upřesnila Stráská.

O dotaci na lyžařské kurzy byl ale překvapivě malý zájem. Mezi 31 škol, které se přihlásily, se rozdělilo 1,082 milionu korun a téměř 9 milionů tak zbylo nevyčerpáno. Zájem projevilo například Gymnázium Písek (20 000 korun), Střední škola a Jazyková škola Volyně (50 000), Střední zdravotnická škola Písek (10 500), Gymnázium Milevsko (50 000), SOŠ a SOU Milevsko (13 000), Gymnázium Strakonice (15 000), VOŠ a Střední lesnická škola Písek (4600), SOŠ a SOU Písek (45 000) nebo VOŠ, Střední průmyslová škola a SOŠ Strakonice (70 000). Například Gymnázium J. V. Jirsíka z Českých Budějovic si z alokace ukrojilo 219 320 korun.

Náměstek hejtmanky Pavel Hroch nyní na krajském zastupitelstvu 11. dubna sdělil, že sice zůstala vysoká nevyčerpaná částka, ale školy z ní budou moci čerpat ještě na kurzy v následujícím školním roce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace