Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

O tom, kdy se otevře prachatický bazén, bude jasno asi až v únoru

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 7.12.2018 11:52

PRACHATICE – Prachatičtí radní začali projednávat otázku víceprací na rozsáhlé rekonstrukci místního plaveckého bazénu. Ta začala v červnu a zpočátku se její délka odhadovala na devět měsíců – tedy do února roku 2019. Že rekonstrukce nebude hotová do února, už je jasné a zřejmě nebude hotová ani do konce dubna. Současné odhady mluví až o létě. Jde ale o odhady a jasno bude zřejmě až v únoru.

 

Termín dokončení na přelomu dubna a května se objevil poté, co se ukázalo, že litinová kanalizace pod bazénem je v dezolátním stavu a je nutné ji vyměnit. S tím se původně nepočítalo, protože kamerové zkoušky potrubí dopadly na jedničku. Jde o největší vícepráce při rekonstrukci. Celkově však radní řeší s dodavatelskou firmou sedmnáct změn.

Radní k nim chtějí takzvané změnové listy a kalkulace nákladů. Ty by měli radní dostat zhruba do poloviny prosince a pak o nich budou moct rozhodnout a vícepráce schválit. Nyní jsou k dispozici jen odhady. „Je to řádově několik milionů korun. Nejsou to desítky milionů," řekl pro Jižní Čechy Teď starosta Martin Malý.

Pro termín dokončení a znovuotevření bazénu, ale nejsou rozhodující vícepráce na kanalizaci, ale otázka odtokového kanálu v malém bazénu. S jeho výměnou se počítalo až ve třetí etapě rekonstrukce, ale to by znamenalo nyní napojovat nové potrubí na staré a to se jeví jako nevýhodné. Proto se řeší, že by se odtokový kanál zrekonstruoval už nyní. „Rozhodnuto nic není," řekl k tomu starosta s tím, že dodavatelská firma má do konce ledna předložit informace o tom, kolik by to stálo a do kdy by to protáhlo termín opětovného otevření.

Zřejmě tedy až v únoru – v době původně plánového dokončení prací – se rozhodne, kdy se bazén prachatické plavecké veřejnosti znovuotevře. První hrubé odhady předpokládají, že v případě rekonstrukce odtokového kanálu malého bazénu, by se práce protáhly až do léta. Dojíždění Prachatických za plaváním hlavně do Volar by pak ukončilo až otevření Huláku v červnu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace