banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Obstrukce jsou prolomeny. Každý může znát výši odměn pracovníků města

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

MILEVSKO – Přes rok trvalo, než se Jiří Koliha z Milevska dočkal od milevské radnice informací o mimořádných odměnách, které dostali v minulých letech vedoucí pracovníci radnice a městských organizací.Šestistránkový výčet o vedoucích pracovnících obdržel 20. března, teď čeká ještě na sdělení o odměnách šéfů obchodních organizací SPOS a Služby Města Milevska. Vzniku složky předcházela korespondence, kterou se město Milevsko snažilo poskytnutí těchto informací zabránit. Průtahy a překročení zákonných lhůt čítají přes 200 dnů. Bývalý zastupitel Jiří Koliha popisuje celou anabázi v rozhovoru.

 

Proč jste se o mimořádné odměny na radnici a v organizacích města začal zajímat?

Zaslechl jsem od řadových zaměstnanců, že oni žádné odměny nedostávají a všechno berou vedoucí pracovníci. Vzpomněl jsem si, že tato koalice si plnou informovanost dala i do programového prohlášení. Takže jsem podle zákona o svobodném přístupu k informacím požádal starostu o poskytnutí výše vyplacených mimořádných odměn vedoucím pracovníkům v letech 2011 a 2012 a také zdůvodnění, za co byly uděleny.

A co se dělo dál?

Odměny starosty a místostarosty jsem bez problémů dostal, ti berou jen svůj tabulkový příjem. K dalším vedoucím pracovníkům mi přišel 27stránkový elaborát, kde se každý za sebe vyjádřil, že si nepřeje poskytování těchto informací, považují to za zásah do soukromí.

Nakonec vám město mimořádné odměny vedoucích pracovníků sdělilo. Víte i to, zač byly odměny vypláceny?

Ano, 20. března jsem dostal tabulku s odměnami tajemníka, vedoucích odborů, ředitelů organizací města a škol a školek. Tabulku zveřejnili i na internetu. Jsou tam částky, ale bez jmen, jen podle čísel organizací. A není tam, za co ti lidé mimořádné odměny dostali.

Myslíte, že ta tabulka na webu města občanům k něčemu je?

Minimálně k tomu, že uvidí, jak si vedoucí pracovníci města vyplácejí mimořádné odměny v řádech desetitisíců. Když se občané budou chtít dozvědět, za co ty peníze dostávají, může si každý požádat tak jako já.

 

Libuše Kolářová

 

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním vydání Týdeníku Milevské noviny.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace