Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Ochutnávku všesokolského sletu viděl jako první Písek

PÍSEK - Ochutnávku toho, co bude možné vidět na 16. všesokolském sletu v Praze, mohli vidět příznivci sokolského cvičení i v Písku. V městském sportovním areálu se o víkendu 12. a 13. května uskutečnil oblastní sokolský slet. Ten zahájil sérii 40 regionálních sletových akcí, které se po celé republice budou konat až do konce června. Diváci se zde přesvědčili, jak jednotlivé skladby, které budou provedeny 5. a 6. července v pražské Eden aréně, nacvičili sokolové z jihočeského regionu.

Oblastního sletu v Písku se zúčastnila tisícovka cvičenců z jižních Čech, zastoupeny byly všechny generace. Slet se ve městě nad Otavou konal téměř po čtvrt století, v roce, kdy písecký Sokol slaví 150 let od svého založení.
Celou akci odstartoval v sobotu 12. května sletový průvod, který vyšel z Velkého náměstí a prošel historickou částí města. V neděli viděla zaplněná tribuna atletického stadionu deset hromadných skladeb, které cvičenci předvedou i na 16. všesokolském sletu. Ten proběhne v Praze od 1. do 6. července a aktivně se do jeho akcí zapojí až 20 000 účastníků, z toho asi 2 500 ze zahraničí. Letošní ročník připomene i 100 let samostatné republiky a klíčovou roli, kterou při jejím založení sokolové hráli. Slet, který je součástí oficiálních oslav výročí, zahájí 1. července tradiční průvod 15 000 domácích i zahraničních sokolů centrem Prahy. Řada sportovních, společenských a kulturních akcí pak vyvrcholí divácky atraktivním programem hromadných cvičení. 15 000 cvičenců předvede 13 skladeb. Jedenáct z nich je připraveno sokolským hnutím, včetně jedné skladby česko-slovenské (symbolicky pojmenované Spolu), s jednou skladbou se představí Česká asociace Sport pro všechny a také hosté z Dánska.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace