Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Okresní fotbalový svaz Písek si rozlosoval nadcházející ročník. Na Písecko se vrací dorostenecký přebor!

MILEVSKO – Po dlouhých letech zavítal losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Písek do druhého největšího města okresu Milevska. V tamním Sporthotelu se sešli zástupci fotbalových oddílů na Písecku, aby vyhodnocením a korunováním těch nejlepších slavnostně zakončili uplynulou sezonu 2018–19 a následně si také rozlosovali ročník nadcházející. Stejně jako v minulých letech, také nyní v Milevsku byly oceněny i nejslušnější týmy soutěží mužů – v okresní soutěži jím byly Semice B a v okresním přeboru Oslov. Ocenění předával za pomoci svých kolegů z výkonného výboru předseda OFS Písek Michal Řezáč a samotný aktiv si vzal na starost tradičně místopředseda Vratislav Peklo.

Speciální pocta se dostala Jiřímu Himlovi ze Sepekova, který převzal z Řezáčových rukou čestné uznání za dlouholetou vzornou práci v okresním fotbale na Písecku. Jako již tradičně, také letos řídící orgán nechal samotné kluby, aby si v anketě na samotném aktivu odhlasovaly, zda se v soutěžích mužů bude pokračovat s penaltovým rozstřelem po remíze v normální době a s hokejovým střídáním. Oba návrhy podle očekávání prošly a pravidla tak zůstávají stejná jako loni – pro penalty bylo 21 oddílů a pouze 3 proti nim, pro hokejové střídání bylo všech 24 oddílů.

Velmi dobrou zprávou je, že se na Písecko po mnoha letech vrací okresní přebor dorostu, do kterého se pro nadcházející sezonu 2019–20 přihlásily Bernartice, Božetice, Čimelice, Oslov a Mirotice. Bude se hrát čtyřkolově (každý s každým dvakrát na podzim i na jaře), zatím na zmenšené hřiště – podle počtu hráčů buď 5+1 na šířku hřiště nebo 7+1 od vápna k vápnu. Znovuobnovení soutěže dělá výkonnému výboru velkou radost hlavně z toho důvodu, že budou mít kde pokračovat hráči vycházející z mladších družstev, protože žákovské kategorie jsou na Písecku obsazeny naopak velmi slušně. Nutno podotknout, že některé dorosty z klubů na okrese už hrají krajské soutěže.

Mnohé další zajímavosti, které na dnešním losovacím aktivu zazněly, přineseme ve středečních novinách. Zatím se můžete podívat na přiloženou fotogalerii.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Chulda 

  Reagovat

   

  Velká gratulace a hluboká poklona panu Jiřímu Himlovi, prostě Himl na Hrad !!!!

  Vloženo 11.7.2019 11:44:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   A nebo k Chuldovi do posilky.

   Vloženo 11.7.2019 13:11:47

 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Gratulace Jiřímu Himlovi, bez něj si Sepekovský fotbal nedovedu představit. Dále je dobře, že po dlouhých letech bude opět dorostenecká soutěž v našem okresu. Všem oddílům do nastávající sezóny přeji hodně sportovních úspěchů.

  Vloženo 10.7.2019 06:27:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace