Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Matěj Rak

  neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Seminář argentinského tanga

  neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

ON LINE přenos: Starostou Milevska byl zvolen Ivan Radosta, místostarostou Michal Horek

Staronový starosta Ivan Radosta.

Staronový starosta Ivan Radosta.

AKTUALIZOVÁNO - 5.11.2018 21:28

MILEVSKO - V Milevsku těsně po 17. hodině zahájil starosta města Ivan Radosta ustavující zasedání a zastupitelé schválili program. Třináct minut po 18. hodině byl starostou zvolen do svého druhého období Ivan Radosta. V půl sedmé i místostarosta Michal Horek, oba z Jihočechů 2012.

 

Pro zobrazení nejnovějších informací po aktualizaci stiskněte na své klávesnici F5

17.05 Vedoucí odboru vnitřních věcí městského úřadu Jana Čunátová seznámila s výsledky komunálních voleb a počty získaných mandátů pro jednotlivé volební strany,

17.07 Nejstarší člen zastupitelstva Bohuslav Beneš (KSČM) nyní přečte slib zastupitelů. Zastupitelé postupně přicházejí a slovem: Slibuji a podpisem stvrzují složení slibu. Jako první Petr Barda z Jihočechů a poté všech dalších 20 zastupitelů podle abecedního pořádku. 

V sále přihlíží několik desítek občanů. 

17.17 Bohuslav Beneš jako řídící schůze dává hlasovat, zda se bude jednat podle jednacího řádu - tedy tajnou volbou. Proti tomu je Ondřej Šimánek z ODS a hlasování se zdržel Miroslav Doubek ze Svobodných. Zbylých 19 zastupitelů je pro tajnou volbu. Jsou schváleny orgány zasedání.

17.22 Zastupitelé 19 hlasy schválili, že počet radních bude sedm. Tomu nedali hlas Ondřej Šimánek a Marie Jelenová.

Bohuslav Beneš oznamuje, že bude následovat tajná volba starosty. Zastupitelé schválili, že funkce starosty bude uvolněná. Petr Barda oznámil, že navrhuje Ivana Radostu. Nyní vystoupil zastupitel Ondřej Šimánek z ODS, který je povoláním právník a upozornil na nebezpečí, že veškerá dnes schválená usnesení zastupitelstva mohou být neplatná nebo nicotná, neboť nebyla řádně zveřejněna pozvánka na ustavující zasedání. Sdělil, že proto se on dosud zdržuje veškerých hlasování.

Miroslav Doubek navrhuje, aby se vedla o tomto diskuse a upozorňuje, že vše, co bylo dosud schváleno, může být nicotné, pokud se rozhodne, že zasedání nebylo svoláno řádně. O tom se rozpoutala diskuse. Zastupitelé vzali poté na vědomí právní rozbor Ondřeje Šimánka, který upozorňuje na možnost nebezpečí zpochybnění výsledků jednání, vzali na vědomí i oponentní právní výklad tajemnice úřadu Vladimíry Štorkové, který podpořila i právní kancelář, kterou má město najatou. Návrh, aby se hlasovalo, zda má jednání pokračovat, byl stažen. Rozhodnout o tom, který právní výklad je ten pravý, by mohl jedině soud. 

Začíná tedy volba starosty, ODS staví proti Ivanu Radostovi protikandidáta - Zdeňka Herouta. Navrhl jej Zdeněk Hobzek. Zdeněk Herout oznámil, že vzhledem k tomu, že měl ve volbách jen o 13 hlasů méně než Ivan Radosta, tak kandidaturu přijímá.

18.00 Zastupitelé hlasují.

18.10 Volební komise se odebrala sčítat hlasy.

18.13 Předseda volební komise Jiří Kotalík sděluje výsledek - odevzdáno 21 hlasovacích lístků, jeden byl odevzdán čistý, pro Zdeňka Herouta 6, pro Ivana Radostu 14 zastupitelů.

Ivan Radosta pronesl krátký projev. Zdůraznil, že starosta je jen střípkem z radničního kolektivu, a že na radnici pracují nadprůměrně šikovní lidé, ať si kdo chce co chce říká, ať si kdo chce co chce píše. Řekl, že by byl rád, aby lidé více sledovali práci zastupitelů a třeba i kritizovali, ale z očí do očí. Je to podle starosty lepší než číst kritiku anonymů.

18.20 Padly návrhy na místostarostu. Michal Polanecký z ODS navrhl Zdeňka Herouta a zdůraznil, že ODS skončila ve volbách druhá a tímto svým návrhem koresponduje s přáním voličů. Čerstvě zvolený starosta navrhl na místostarostu Michala Horka ze sdružení Jihočeši. Připravuje se volba.

18.30 Jiří Kotalík vyhlašuje výsledek volby místostarosty - Zdeněk Herout získal 7 hlasů, Michal Horek 12 hlasů. Dva hlasy byly neplatné.

Michal Horek děkuje za zvolení a ubezpečuje, že se bude snažit co nejrychleji do této nové činnosti zapracovat. Začíná volba zbývajících radních.

18.45 Byl zvolen první člen rady města ze zbývajících pěti, kteří mají doplnit starostu a místostarostu v sedmičlenné radě. Petr Barda dostal 14 hlasů.

18.50 Na druhé místo radního padly dva návrhy - byl navržen Bohuslav Beneš z KSČM, která je součástí koalice. ODS navrhuje Michala Polaneckého. Ten volbu přijal a vnímá ji jako protiváhu KSČM. Nyní se ukáže, jak vážně některé politické strany míní své hlasité proklamace, že s komunisty nikdy... Na celostátní úrovni se tak vymezují kromě ODS i TOP 09 nebo lidovci.

19.01 Je vyhlášen výsledek volby. Bohuslav Beneš z KSČM má 11 hlasů, Michal Polanecký 8 hlasů. Druhým radním bude Bohuslav Beneš. Dva hlasy byly neplatné. 

Zazněly nominace na třetího neuvolněného radního - Ivan Radosta navrhuje Martina Kupce z ANO, Zdeněk Herout z ODS navrhuje Marii Jelenovou. Ta říká, že si je vědoma situace, ale kandidaturu přijímá, ať si zastupitelé vyberou. Nyní bude probíhat volba.

19.10 Třetím radním bude Martin Kupec z ANO. Získal 11 hlasů, Marie Jelenová z ODS 8 hlasů. Starosta Radosta vítá Martina Kupce do rady města. 

Proběhly nominace na čtvrtého neuvolněného radního - Jiří Kotalík navrhl Jaroslava Máchu z ČSSD. ODS činí další pokus, zda jí coby druhé nejsilnější straně podle přání voličů nepřenechá koalice aspoň jedno křeslo v radě. Navrhuje Ondřeje Šimánka. Ten s konstatováním, že volební mašinérie je tu zřejmá, přesto kandidaturu přijímá. 

19.23 Situace se zkomplikovala. Radní Jaroslav Mácha z ČSSD nebyl zvolen. Získal pouze 10 hlasů, tři hlasy byly neplatné. Ondřej Šimánek dostal 8 hlasů. Zazněly znovu stejné nominace. Z řad publika se ozývá nespokojenost - a přání, aby se hlasovalo veřejně. Starosta ale upozorňuje, že podle jednacího řádu by se měla neúspěšná volba opakovat až příště. Přesto se hlasuje, zda se zopakuje volba se stejnými kandidáty. Třináct zastupitelů je pro zopakování volby ještě jednou, tři zastupitelé jsou proti, pět se zdrželo.

Výsledek opakované volby - 7 hlasů pro Ondřeje Šimánka, radní za ČSSD Jaroslav Mácha prošel napodruhé 12 hlasy. Dva lístky zůstávají neplatné.

19.38 Jaký pátý radní je navržen Karel Procházka z Jihočechů a už mu nikdo nestaví protikandidáta.

19.47 Pátým radním byl 13 hlasy zvolen Karel Procházka, osm lístků bylo neoznačených. Teď se budou schvalovat odměny neuvolněných zastupitelů.

Starosta navrhuje zvýšit měsíční odměnu zastupitelů z 850 na 1000 korun. Horní hranice je až 1845 korun. Ivan Radosta konstatuje, že se návrh drží při polovině možného. Limit pro neuvolněného člena rady města činí 7380 korun, zde se navrhuje 3500 korun měsíčně. Zároveň se budou hradit pouze odměny za maximálně tři vykonávané funkce.

Zdeněk Herout děkuje, že se zvyšují odměny pro členy komisí a výborů, kteří nejsou zastupiteli. Starosta ovšem čte návrh usnesení - dle přílohy číslo 2. Kolik tedy budou dostávat zůstává neznámé. A to přesto, že v sále stále naslouchá dost občanů.

20.08 Zastupitelstvo schvaluje zřízení finančního a kontrolního výboru, což je povinnost ze zákona. Zazněl návrh Zdeňka Herouta, zda nestojí za úvahu změnit komisi pro místní části na výbor zastupitelstva. Pro větší důraz na potřeby osad. Miroslav Doubek říká, že lepší by bylo zřízení osadních výborů přímo v místních částech a Michal Polanecký přibližuje, jak osadní výbory fungují v Táboře, i se svým finančním rozpočtem. Starosta Ivan Radosta připouští, že to je téma k pozdější diskusi.

Do 16. listopadu mají volební strany navrhnout své zástupce do výborů a komisí, poradních orgánů zastupitelstva a rady města.

Tajemnice Vladimíra Štorková seznámila s termíny konání rad a zastupitesltva do konce roku. 

Zasedání skončilo. 

 

 

 

 

 

 

Diskuse k článku - 72 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 • Očan Milevska-76 let 

  Reagovat

   

  Město posedlé hokejem už nebudem,ale maškaramy jsme viz nové zastupitelstvo.Je to čistá neupřimná Radostova politika a hraje si na lidumila.Doteď jsem v Milevsku nic podobného nezažil.Hanba.Lidi chtěli změnu,ale nastoupil podraz na občany Milevska.Nepotřebujeme sliby,ale činy a to starosta po divadelním znovuzvolení NESLÍBIL !!!

  Vloženo 8.11.2018 13:10:49

  • Fanoušek 

   Reagovat

    

   Město hokejem žije a žít bude! Radostovi jsem věřil a věřit budu i nadále, protože až teď se ukáže, co dokáže.
   Každý na to měl více času a i on určitě ukáže svou sílu. Nebude číst a poslouchat remcaly, jací jsou zde.

   Vloženo 8.11.2018 14:57:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vzdělání možná ale co je to platný když se dávají dohromady s Komunisty jen aby mohli vládnout a udrželi se u moci !!!!!!! Lidé hodně rychle zapomínají co všechno všem udělali Starosto to se nedopouští nemáte žádnou čest! Smutná to doba prosit Komunisty

  Vloženo 6.11.2018 21:13:06

 • špatný postřeh 

  Reagovat

   

  co dělali komunisté od listopadu 1989 v Milevsku špatně.. Ti "překabátění " do jiných stran se vyšplhali i výše, žijou vesele dál, ti zvolení nic nikdy neovlivní, ale za všechno špatné mohou / a budou moci býti obviňováni dalších 50 let ,hlavně že je na koho svést chyby druhých

  Vloženo 6.11.2018 17:39:58

  • Historie 

   Reagovat

    

   No nemohli dělat nic a to je to nejlepší co můžou udělat pro všechny. Protože svou šanci už dostali a moc hezkých zážitků po nich nezbylo

   Vloženo 8.11.2018 18:01:30

 • občan 

  Reagovat

   

  Tak mi stále nejde do hlavy ,jak se to tam všechno motá... Z voleb bylo jasně jasné, že minulá vláda dělala poněkud něco špatně,když to bylo ve volbách všechno , tak těsné...!!!! A hle... jsme přesně tam, kde jsme býti nechtěli, jsou tam lidé, kteří nemají žádné,ale opravdu žádné kvality, vzdělání, dovednosti,schopnosti... Nerespektování strany Jihočechů,že občané chtěli ODS , která se vyhoupla astronomicky vzhůru o něčem svědčí. Ale na OBČANY se opravdu zřetel nebere. Smutné to...... PRO LIDI - BEZ LIDÍ.

  Vloženo 6.11.2018 14:17:14

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Nevzdelaní? A kdo? To mě celkem pobavilo. Haha

   Vloženo 6.11.2018 19:54:11

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  V Milevsku už mají to co chtěli.

  Vloženo 6.11.2018 13:14:10

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace