Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Opilci za volantem jsou nepoučitelní. Potkat je můžete kdykoli a kdekoli

JIŽNÍ ČECHY - Opilci a feťáci usedající za volanty motorových vozidel jsou nepoučitelná sorta. Na silnicích se s nimi můžete setkat v kteroukoliv denní či noční dobu a kterýkoliv den v týdnu. O tom, že se nejedná o nějakou mladickou nerozvážnost svědčí následující případy.

Počátkem tohoto týdne zahájili táborští policisté úkony trestního řízení hned proti třem dalším řidičům, kteří se konzumací alkoholu uvedli do stavu vylučujícího způsobilost k řízení automobilů, a i přesto usedli za volanty svých vozidel.

První z nich (40 let) v pátek už v brzkých podvečerních hodinách nedokázal projet kruhovou křižovatku na ulici Kpt. Jaroše na Pražském sídlišti v Táboře, navíc narazil do lampy veřejného osvětlení. V jeho dechu policisté naměřili 2, 53 promile alkoholu. Druhý z řidičů (24 let) se zřejmě domníval, že se skryje ve tmě a za volant svého vozu usedl krátce po půlnoci. Provinil se nejen tím, že v jeho žilách kolovaly bezmála dvě promile, navíc řídil v době, kdy mu byl uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel. Třetí z řidičů (37 let) pak zřejmě nevěřil, že policisté pracují již před šestou hodinou ranní. I jemu při dopravní kontrole naměřili hodnotu přesahující dvě promile alkoholu v dechu.

Všichni tři jsou důvodně podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. O jejich potrestání bude rozhodovat soud.

Opět žáný mladíček ale pětačtyřicetiletý cizinec usedl za volant osobního automobilu v sobotu večer. Jeho jízdu po Českých Velenicích ukončila policejní hlídka z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí. Cizinec se dobrovolně podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, při které muž, nadýchal bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Také on je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a do dvou týdnů by se měl zodpovíat před soudem. 

Úkony zkráceného přípravného řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, zahájili v těchto dnech policisté z Českých Budějovice, proti pětadvacetiletému mladíkovi. Toho zastavili v prosinci loňského roku v Nádražní ulici v Českých Budějovicích a provedená zkouška na omamné a psychortopní látky vykázala přítomnost amfetaminu a metamfetaminu v těle řidiče. Teď už podzřelý mladík může během pár dnů očekávat soudní řízení.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Josef 

  Reagovat

   

  Všichni opilci a feťáci si jezdí vesele dál,někoho chytnou třeba po desáté za volantem a co se stane???Jak je možné ,že v téhle zemi jsou takové zákony,že jim to umožní?Jednou,podruhé a potom už rovnou do basy a zabavení vozidla...Toť můj názor..

  Vloženo 10.3.2016 11:22:35

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace