Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Opilý řidič poprvé nadýchal 3 promile, podruhé dokonce 3,3 promile

Ilustrační foto

Ilustrační foto

VLČETÍNEC – Řádně posilněn alkoholem byl řidič osobního vozu, kterého v neděli 7. července hodinu a čtvrt po půlnoci kontrolovali policisté. Stalo se tak v obci Vlčetínec na Jindřichohradecku, kde podezřelého muže při zastavení vozu viděl svěděk, jenž mu zabránil v další jízdě, a to až do příjezdu hlídky policistů z obvodního oddělení z Jindřichova Hradce.

 

Při kontrole se řidič na výzvu mužů zákona dobrovolně podrobil dechové zkoušce, a to s pozitivním výsledkem. „První dechová zkouška prokázala nejméně 3 promile alkoholu v dechu. Při druhé pak řidič nadýchal přes 3,30 promile. S výsledky obou měření souhlasil, lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nežádal," přiblížila policejní mluvčí Hana Millerová.

Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. O den později si muž převzal sdělení podezření, neboť svým jednáním naplnil znaky přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem, jenž rozhodne o jeho vině a trestu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace