Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Opravit v Milevsku Dukelskou ulici, nebo počkat?

Ilustrační foto , Autor: L.Kolářová

Ilustrační foto     Autor: L.Kolářová

MILEVSKO - Zastupitelé města Milevska dostali na posledním zasedání k rozlousknutí pořádný oříšek. Dozvěděli se, že dotace na nový povrch v Dukelské ulici nebude, protože Milevsko skončilo se svou žádostí o peníze na ministerstvu pro místní rozvoj na 52. místě pod čarou. Město přitom právě na vypsaný titul na obnovu komunikací pro obce nad 3000 obyvatel spoléhalo. Teď zastupitelé seznali, že buď se musí spoléhat na vlastní městskou pokladnu nebo čekat, jestli by město nebylo úspěšnější příští rok. A o tom se rozproudila na zasedání debata.

 

"Proč jsme až na 52. místě pod čarou? V čem jsme neuspěli?," chtěl vědět Miroslav Doubek (Svobodní). Vedoucí odboru majetku a investic David Lukeš ale nemohl konkrétně odpovědět. "Seznamy byly zveřejněny včera, zatím bez zdůvodnění. Víme jen tolik, že se rozdělovalo 200 milionů korun a sešlo se žádostí za dvě miliardy," řekl. Starosta Ivan Radosta (Jihočeši) doplnil, že údajně rozhodovala míra poškození a význam využívané komunikace. Milevští obyvatelé by nejspíš obojímu dali maximum bodů. Dukelská ulice připomíná tankodrom a slouží jako frekventovaný obchvat.

Starostal dal k úvaze ještě jednu věc. Na město se obrátil T-mobile, který má zájem pokládat do chodníků v Dukelské ulici příští rok optické kabely. Když město s chodníky počká, zaplatí jejich povrchy T-mobile. Mimo logiku by bylo dělat je dřív, protože by se pak kvůli kabelům zase rozbíjely. V úvahu tedy připadala buď letošní realizace Dukelské za peníze města na podzim nebo čekat na jaro a zapojit do financování chodníků T-mobile. Navíc se ukázalo, že město se musí rozhodnout - buď bude dělat Dukelskou nebo přijme dotaci na obnovu hřiště u 1. základní školy, která naopak pro změnu vyšla, ale akce se musí dofinancovat. Vedoucí finančního odboru Hana Jánová sdělila, že na obojí v městské kase není. Zastupitelé se poté už smířili s tím, že si město vezme u České spořitelny kontokorentní úvěr a bude moci čerpat až deset milionů do mínusu. Někteří si v tu chvíli hořce vzpomněli na pět milionů vynaložených loni koncem roku mimo plánovaný rozpočet na nové kanceláře a klimatizaci na radnici. Teď ty peníze chybí.

Všichni přítomní zastupitelé pak zvedli ruku pro, aby se Dukelská ulice opravila za peníze města. Další postup už nechali na radě a úřednících. Ještě tentýž večer sešla rada a rozhodla, že akce se bude realizovat letos na podzim a zhotovitelem se stane firma Strabag. "V současné době je v této ulici dokončena rekonstrukce vodovodu. Do podzimu bohužel zůstane ulice Dukelská v této podobě. Město se bude snažit její stav udržet v přijatelné podobě, tedy konkrétně dosypáváním a zametáním recyklátu. Za zhoršené podmínky v této lokalitě se občanům omlouváme," konstatuje místostarosta Michal Horek.

 

Diskuse k článku - 55 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 • Karel 

  Reagovat

   

  Milevský lide proberte se.!!!! Volte chytrý lidi do zastupitelstva a ne celebrity. Jinak to bude pořád to samé . Maškary maškary potom nesmyslné investice a zase maškary.

  Vloženo 9.7.2019 19:02:14

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Opravy komunikací v Milevsku jsou špatně vytipované. Všimněte si kde se dělají nové chodníky tak nechodi skoro žádní chodci. Připadá mi že rozhodování o místech oprav rozhodovali lidé kteří nebydlí v Milevsku a nebo lidé kteří o tom rozhodují na radnici namají co dělat. Ostuda.

  Vloženo 9.7.2019 18:19:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jako za totáče, vše pod pokličkou, že Lenko z radnice? To jsou urážky, výčet chyb radních?

  Vloženo 9.7.2019 18:12:03

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Nikde, tak nikoho neurážejí, ať se podíváte na Táborsko, Č.B. apod. Jenom jsou samé diskuse a urážky v Milevsku. Proč se to nezruší. Vůbec by se tam v dnešní době neměla objevovat jména.......

  Vloženo 9.7.2019 15:50:44

 • kdo řídí město Mievsko 

  Reagovat

   

  Rada města
  Členové Rady města Milevska
  pro volební období 2018 - 2022

  Ing.Ivan Radosta
  starosta města Milevska

  Michal Horek
  místostarosta

  Mgr.Petr Barda - radní
  Ing. Bohuslav Beneš - radní
  JUDr. Martin Kupec PhD - radní
  Ing. Jaroslav Mácha - radní
  Karel Procházka - radní

  Pověření řízením jednotlivých oblastí v radě města v období 2018-2022
  Ing. Ivan Radosta, starosta: městská policie a veřejný pořádek, školství, školské organizace, doprava, investice, rozpočet, Živé Milevsko, služby města Milevska

  Michal Horek, místostarosta: správa majetku, sociální věci a zdravotnictví, kultura, kulturní organizace, životní prostředí, sport, správa sportovních zařízení, mezinárodní spolupráce a spolupráce obcí, cestovní ruch.

  Mgr. Petr Barda, radní: školství, školské organizace, doprava, sport, správa sportovních zařízení

  Ing. Bohuslav Beneš, radní: investice, správa majetku

  JUDr. Martin Kupec, Ph.D., radní: investice, správa majetku, mezinárodní spolupráce

  Ing. Jaroslav Mácha, radní: investice, životní prostředí

  Karel Procházka, radní: kultura, kulturní organizace, sociální věci a zdravotnictví, mezinárodní spolupráce a spolupráce obcí, cestovní ruch

  Vloženo 9.7.2019 09:35:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Těmto odpovědným osobám z vedení Města Milevska je potřeba klást zde uvedené otázky a chtít na ně odpovědi.

   Vloženo 9.7.2019 09:41:25

« Novější příspěvky 1 2 3 4 6 7  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace