Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Oranžový rok 2018 v Protivíně

PROTIVÍN - Díky dlouhodobé spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín - skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku 2018 se mohly v Protivíně konat tyto akce:

2.6.2018 Dětský den - Kdo cvičí, nezlobí
V sobotu 2.června 2018 se v areálu městského sportoviště konal již III. ročník " Dětského dne s názvem Kdo cvičí, nezlobí.
Program pro děti byl velmi bohatý a cca 400 návštěvníků vidělo vystoupení děstkého aerobicu For body Písek a protivín, Pole dance For body Písek, kroužek moderní gymnastiky Protivín, vystoupení dětí z dětského domova v Žíchovci, zumbu team Protivín, taekwondo Protivín a mladé fotbalisty FK Protivín. Dále se děti mohly zabavit na horolezecké stěně LEZETO Písek, skákacími botami, malováním na obličej, zábavnými hrami pro děti, výtvarnými dílničkami, jízdou na koni a nakonec si děti užily kouzelnou pěnu. V rámci konání této akce bylo návštěvníkům umožněno prohlédnout si detailně všechna sportoviště včetně zázemí pro sportovce.

25.8.2018 Městské slavnosti protivínské - na Masarykově náměstí v Protivíně
Městské slavnosti protivínské se konaly již po dvanácté. I když se zdá, že už po tolika letech nemůže být program zajímavý, tak přesto se podařilo pořadatelům vybrat velmi kvalitní program pro malé i velké diváky a posluchače.
Letošní slavnosti byly po několika horkých létech, kdy panovaly teploty vysoko přes 30st , chladnější a malilinko děštivé. Chladnější počasí a to, že byly slavnosti letos pro návštěvníky zdarma, přilákalo do Protivína velké množství lidí, kteří si určitě nemohli stěžovat na nudu. Program byl připraven na protivínském náměstí na velké a malé scéně, v kaplance a na nádvoří zámku. K vidění byla biková show na kolech kterou předvedli RideWheel team, taneční vystoupení Čertíků a cirkusu a POLE Dance - tanec u tyče v podání Forbody studia Písek, silák René, kouzelnicko - klaunská show klauna Roberta, ohňová show skupiny Ilumia a brazilské bojové umění s prvky tance a akrobacie CAPOEIRA TRIBO UNIDA.
Do uší návštěvníků hráli : BONSAI č.3, Plzeňský mls - malý lidový soubor, Vlasta Redl s kapelou, náměstí rozezpíval JANEK LEDECKÝ & BAND i HANA ZAGOROVÁ s PETREM REZKEM a svým humorem a rytmickou hudbou překvapila a návštěvníkům naprosto učarovala skupina The Tap Tap pod vedením Šimona Ornesta, v rytmu dechovky NETOLIČKY se vlnili nejen dříve narození, ale i spousta mladých. Úplně nakonec své umění zaburácela kapela TŘI SESTRY s Lou Fanánkem Hagenem .
Pro nejmenší návštěvníky byl také připraven bohatý program - Čarodějný muzikál - kamarádi Dvojka Brno, Divadlo Víti Marčíka se Šípkovou Růženkou, silák René a kolotočem pohádek Divadla JÁ TO JSEM a nejvíc návštěvníků očekávalo Michala z Kouzelné školky, který jako vždy děti skvěle zabavil a navíc dětem slíbil, že přijede opět na Mikuláše.
Stáj Štětice pořádala projížďky na koních, celé odpoledne probíhaly tvořivé dílny pro děti pořádané DDM Písek, dále zde byla lezecká stěna, trampolína, highline, lezecká síť Áčko, skluzavka Slon, skákací hrad Myšáci

Další doprovodný program byl na nádvoří protivínského zámku Šermířské a divadelní společnosti RIVAL Písek.
Součástí slavností byla i prezentace činnosti spolků a sdružení prezentovali svou činnost Kocanďáci Protivín, Junák Protivín, APICENTRUM Protivín a HORIZONT, o.s. Protivín.

Mnoho k vidění bylo i na nádvoří Kaplanky, kde byla výstava bonsaí ze soukromé sbírky p. Jiřího Bodláka a ukázky práce řezbáře Martina Patrase. Vstup do Kaplanky byl celý den zdarma a toho využilo cca 400 návštěvníků. Návštěvníci mohli rovněž zdarma navštívit Památník města Protivína a zúčastnit se komentované prohlídky výstavy Proměny Marty Krásové ( protivínské rodačky).

Velkým zážitkem pro malé i velké byly živé sochy SINELA.
Závěrem můžeme konstatovat, že i při troše deště při vystoupení Hany Zagorové s Petrem Rezkem se XII. protivínské slavnosti povedly.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace