banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Organizace prodaly výrobky na Vánoční výstavě dohromady za 29 tisíc

 Autor: KOČÍ

    Autor: KOČÍ

PÍSEK - Úspěšně skončila dvanáctidenní Vánoční prodejní výstava v píseckém Kině Portyč. Benefiční akci na pomoc vystavujícím organizacím už podvanácté pořádala stavební firma KOČÍ.

Ve foyer Kina Portyč prezentovali své originální rukodělné výrobky klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky a Denního, týdenního stacionáře a chráněného bydlení Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Seniorského domu Písek. Prohlédnout výstavu a zakoupit si třeba adventní věnce, ozdoby, svícny, šperky, keramické výrobky, malované obrazy a mnoho dalšího bylo možné vždy v době promítání kina. Všechny výtvory byly tradičně nádherné a málokdo by věřil, že pochází z rukou handicapovaných lidí.

Každoročně se nejvíc výrobků prodá při slavnostním zahájení a nejinak tomu bylo i letos. Po vernisáži výstavy ve středu 26. listopadu dělal výnos z prodeje výrobků celkem 23 811 korun. „Po prvním dni jsme letos utržili o 4 500 korun víc než vloni. Tehdy se prodala rukodělná díla za 19 225 korun,“ řekl s upřímnou radostí Tomáš Kočí.

Po dalších jedenácti dnech, kdy byla výstava ukončena, byl celkový výdělek z prodeje 29 055 korun. Ten tedy byl nakonec o jeden tisíc korun nižší než o rok dřív.

Nejvíc utržila spojená organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky a Denní, týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek, která si na své konto připíše 20 160 korun. Z dílny Zběšiček se prodalo výrobků za 10 180 korun a z Duhy za 9 980 korun.

Dětská psychiatrická nemocnice Opařany získala prodejem svých prací celkem 5 755 korun. A Seniorský dům Písek obdrží svůj výnos 3 140 korun.

Tisícikorunový schodek prodeje oproti loňsku ale srovnal zisk z dobrovolného vstupného, který byl právě o tuto sumu letos vyšší. Do kasičky návštěvníci naházeli 2 400 korun. Tuto sumu si vystavující organizace rozdělí rovným dílem. Každá z nich tak získá ještě 600 korun. Výtěžek zástupcům organizací předá osobně Tomáš Kočí v sídle stavební firmy KOČÍ.

Vystavující organizace použijí peníze na nákup potřeb pro tvorbu dalších rukodělných výrobků ve svých arteterapeutických a ergoterapeutických dílnách.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace