Kdy a kam

 • Hudební sklepy

  pátek 22.3 19:30 - Milevsko, Galerie M

 • Malina Brothers

  pátek 22.3 20:00 - Týn nad Vltavou, MDK Sokolovna

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ornitologická vycházka bude mít náhradní termín

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – V pátek v podvečer se na Strkově u bažantnice sešlo šest statečných. Později je doplnil sedmý. Počasí nebylo příliš vlídné a asi odradilo další zájemce o výpravu za nočními hlasy. Sovy se nejvíce hlasově projevují právě za soumraku. Vedoucí vycházky Stanislav Vyhnal po poradě s ostatními odvolal konání vycházky. Náhradní termín se uskuteční v průběhu příštích týdnů. Přesné datum se ještě teprve určí.

Přesto se účastníci dozvěděli něco o hlasech sov. Vyslechli si totiž nahrávky, které Stanislav Vyhnal pouštěl z mobilního telefonu. Zazněl kulíšek menší, naše nejmenší sova, i výr velký, která je naopak největší.

Všichni se také mohli pokochat kobercem krásných bledulí. V lese se hlasitě ozýval drozd. František Vališ prozradil, že drozd vždy zazpívá pětkrát po sobě stejný trylek a pak přeladí zase na jinou notu. Každý dostal od Františka Vališe výtisk krásného časopisu o ptačí říši Ptačí svět.

Na začátku května bude vítání ptačího zpěvu. Na konci dubna se bude konat botanická exkurze.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Zdena Stehlíková 

  Reagovat

   

  Dáte vědět, až budou aktuální informace? A co znamená ta botanická exkurze?

  Vloženo 20.3.2019 22:52:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace