Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Osud Slavie je nejistý. Město počítá jen s nejnutnějšími opravami

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Novorenesanční budova kulturního domu Slavie se původně měla dočkat rozsáhlé rekonstrukce za zhruba půl miliardy korun. Rok se s rokem sešel a nakonec se městské vedení rozhodlo pouze udržovat budovu při životě. Na příští rok jsou v rozpočtu na údržbu vyšetřeny řádově jednotky milionů korun.

 

„U Slavie řešíme jen havarijní stav a peníze máme pouze na nejnutnější investice,“ přiznala ekonomická radní Lucie Kozlová. Podle náměstka pro kulturu Jaromíra Talíře je podstatné vytvořit strategický plán, aby bylo jasné, jaké záměry se Slavii město bude mít.

„Je několik možností. Nevíme, zda zrekonstruovat Slavii za padesát milionů, či udělat malou dostavbu za dvě stě milionů anebo vytvořit multifunkční objekt za čtyři sta milionů korun i s dostavbou,“ vypočítává varianty Jaromír Talíř.

Jak se ukazuje, ve hře je ale mnohem více. Podle Talíře se rýsuje nový projekt na Mariánském náměstí, kde by v budoucnu mohl vzniknout víceúčelový kulturní dům s knihovnou a se společenským sálem. Radní ale berou také v potaz Rejnoka, což je ohromný projekt, který by zastínil ostatní kulturní plány ve městě, v tomto případě chybí jen movitý investor. „Je to otázka strategického rozhodnutí, které nás v nadcházejícím roce čeká,“ doplnil Talíř.

V roce 2016 se Správa domů postará v KD Slavii o celkovou rekonstrukci elektroinstalace, kanalizace, vzduchotechniky a o zřízení ochrany střechy proti holubům.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace