Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Pavel Dušek: Doufám, že jméno Pavel je pro sport dobrá volba

STRAKONICE – Jméno Pavel Dušek (56) je již třiadvacet let ve Strakonicích spojováno se sportem a hlavně sportovišti. Jako ředitel STARZu se staral o chod sportovních hal, plaveckého a zimního stadionu, když bylo třeba, zaskočil za chybějící zaměstnance nebo sedl za volant a sám dovezl sportovce na zápas. Na vysedávání v kanceláři si podle vlastních slov příliš nepotrpěl. Na svou funkci rezignoval vloni před Vánocemi. Prý už ho nebaví boj s větrnými mlýny.

Jak jste to myslel s těmi větrnými mlýny?

To už je minulost. K tomu se už nechci vracet.

Dobře. Co tedy čeká nově nastupujícího ředitele a jak mu předáváte funkci?

Sepsáno a předáno bude oficiálně k 31. březnu. V současné době už se zaučuji na mém novém působišti a Pavel Mareš se zajíždí jako nový ředitel STARZu. Procházíme spolu jednotlivá pracoviště, sepisuje se a předává majetek, představuji nového ředitele zaměstnancům a ukázal jsem mu organizačního pavouka. Rozhodně ho čekají opravy a údržba. Musím říct, že jsme doposud spíš lepili a opravovali, co zrovna hořelo. Město nemá na modernizaci peníze.

K tomu se dostaneme ještě později. Řekněte mi, jaký na vás Pavel Mareš udělal dojem?

Na první pohled je znát, že jsme každý z jiného těsta. To, že zde nemá vazby, může být svým způsobem výhodou. Já byl vždycky raději v provozu, zatímco on pracoval v kanceláři převážně s čísly. Ale ani to nemusí být na škodu. Záleží, za jaký to vezme konec. Jistě se bude muset o provozu hodně učit. Ředitel musí umět všechno. Zaskakuje za zaměstnance, když je třeba. Pokud činí například úsporná opatření bez předešlé znalosti věci, mohou být kontraproduktivní. Sám jsem si to vyzkoušel. Jsou určité oblasti, kde se vyplatí být velkorysejší. Můžeme sice odměřovat návštěvníkům toaletní papír, uspoříme, ale jaký to pak budí dojem?

Co si myslí o fotbalové aféře s úplatky a o strakonickém fotbalu? Dává město do sportu dost peněz? A proč je administrativa kolem financí tak složitá, když by mohla být jednoduchá? Celý rozhovor Pavly Maradové naleznete v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace