Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

  • Country tancování

    středa 13.11 10:00 - Písek, KD

    Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Pavel Předota: V play off bychom chtěli být úspěšní, což znamená přejít minimálně první kolo

VIMPERK – Předseda hokejového klubu HC Vimperk Pavel Předota může být s první polovinou krajské ligy spokojen. Hokejisté ze Šumavy aktuálně drží třetí příčku pouhý bod za vedoucím Českým Krumlovem a spřádají plány, jak uspět v play off. „Výsledkově jsme zatím rozhodně spokojeni, herně je to z naší strany takový lepší průměr. Zatím opravdu převládají pozitiva,“ libuje si předseda klubu, kterého aktuálně těší také přístup hráčů pod novým trenérem Milanem Stárkem. „ Vidím v něm veliký přínos pro A mužstvo,“ přikyvuje. Vimperk měl o uplynulém víkendu volný los a v neděli 2. prosince hostí od 17 hodin Milevsko, které v sobotu rozneslo druhé Veselí nad Lužnicí 6:2.

Dá se říct, kam až sahají vaše letošní ambice?
Chtěli jsme se probojovat do play off, ale teď po polovině soutěže vidíme, že by mohlo být reálné i uhrát nejlepší čtyřku, což by se nám moc líbilo. V play off bychom chtěli být úspěšní, což znamená přejít minimálně první kolo a dostat se do semifinále.

Loni jste byli po základní části pátí a následně vypadli ve čtvrtfinále. Vidíte tedy u hráčů výkonnostní posun?
Už ve druhé polovině loňské sezony šly naše výkony nahoru a tým se konsolidoval. Před aktuálním ročníkem jsme navíc získali trenéra Milana Stárka, ve kterém vidím veliký přínos pro A mužstvo. Přístup hráčů se pod jeho vedením změnil k lepšímu.

V posledním utkání jste prohráli bitvu o první místo na ledě Veselí nad Lužnicí 3:5. Bylo znát, že se potkala dvě družstva s dobrou aktuální formou?
První polovina nabídla hodně bruslivý a kvalitní hokej, takže tam určitě ano, ale zbytek utkání byl poznamenán řadou vyloučení. Hrály se přesilové hry nebo čtyři na čtyři, zápas už byl dost rozkouskovaný.

O uplynulém víkendu jste měli volný los. Co vůbec říkáte na systém soutěže o lichém počtu účastníků?
Když máme jeden volný víkend za několik měsíců, neviděl bych problém v tom, že bychom třeba měli vypadnout ze zápasového rytmu. Spíše mi vadí našlapaný vánoční program, to samé pak leden. Chápu, že kvůli kvalifikacím o druhou ligu musíme skončit dříve, ale základní část sezony končí už někdy v polovině února, což opravdu ideální není. Každý si na to ale musíme udělat obrázek sám.

Zmínil jste druhou ligu, která se ve Vimperku v minulosti také hrála. Sahají momentálně vaše ambice i do vyšších soutěží, nebo myslíte, že vašemu klubu a možnostem aktuálně krajská liga odpovídá?
Aktuálně žádné podobné ambice rozhodně nemáme. Krajská liga se v posledních letech hodně zkvalitnila a jak hráčsky, tak zejména ekonomicky momentálně rozhodně patříme do krajské soutěže.

Právě z ekonomických důvodů je velmi důležité doplňovat kádr z vlastní líhně, jak se vám to daří?
V posledních letech už bohužel nemáme juniorku, ale nějaké hráče jsme v ní předtím vychovali, takže aktuálně v kádru máme plno mladých kluků do 25 let, kteří by měli být budoucností vimperského hokeje. A vhodně je doplňuje čtveřice zkušených starších hráčů, kteří nám také hodně pomáhají, aby měli naši mladší odchovanci vedle koho růst. Dá se říct, že jsme tedy s aktuálním rozložením sil v kádru spokojeni.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace