banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Pavla Tomicová se zvířaty před kamerou

V týdenících Táborsko, Písecké postřehy, Strakonicko a Milevské noviny najdete každý týden televizní magazín TV Pohoda - s programem televizních stanic, luštěním o ceny a také rozhovory s herci z populárních televizních seriálů. Tak třeba s Pavlou Tomicovou o její roli v seriálu Krejzovi - a nejen o ní.

 

V rodinné vile Krejzových má svou veterinární kliniku Jan Šťastný coby doktor Petr Vymeš. Ten se tak díky natáčení ocitá tváří v tvář šelmám, papouškovi nebo klokanovi, a že mu občas není do smíchu, přiznává bez okolků. Podobně na tom je i jeho seriálová sestřička Pavla Tomicová, která při natáčení slízla už nejeden kousanec!

Jednou přivedou na plac medvěda, jindy tygra, klokana, lamy nebo sklípkana. Hercům nezbývá nic jiného než zatnout zuby a jít doslova s kůží na trh. Pavla Tomicová jako oblíbená sestra Zdenička na veterinární klinice o tom ví své.

Procházka s tygrem

„Moje první natáčení bylo s tygrem. Tvrdili nám, že to bude mláďátko, a dorazil tygr jak hovado! Byl mu prý jen rok, ale už byl velký jako dospělák. A když režisér řekl, ať každý, kdo tam nemusí být, odejde z placu, zmizeli skoro všichni. Zůstala jsem tam stát sama s tygrem. K tomu mě navíc poučili, že s ním nesmím ztrácet oční kontakt, jinak jsem pro něj kořist, něco jako králík. To jednoho taky zrovna neuklidní," přiznává herečka, která pokaždé dostane strach, až když se scéna se zvířetem natočí a někdy ji přestálé vypětí i rozpláče.

To Jan Šťastný měl větší kliku a jakoby mluvil o jiném zvířeti. „Přivedli roztomilého tygříka, který si chtěl neustále hrát. Byl mazlivý, ale přece jen už měl tlapu větší než já pěst, takže když jen tak lehce hrábne, pár pěkných škrábanců umí udělit."

Scéna, kdy jde Pavla s tygrem po domě a schází se schodů, protože ,kočička' z veterinární kliniky utekla a ona se ji vydává hledat, je autentická. „Není to žádný trik, opravdu jsem toho tygra vedla. Do toho tam je dialog s panem Postráneckým, takže jsem se logicky na něj dívala, a vtom mě chovatelka zastavila, že s tygrem nesmím ztratit oční kontakt, protože se v tu chvíli pro něj stanu králíkem."


Medvěd a piškotky

Pavla se s tygrem osvědčila, takže ,za odměnu' přišlo další zvířecí natáčení, a to s pětiletým medvědím samcem.
„Kousíček od jeho tlamy jsem měla ruku." Scénář herečce předepisoval, že má dát medvědovi piškotek, on se má po ní lehce ohnat a tak trochu si ji i ,namlouvat'. „Jakmile jsem mu hodila jeden piškotek, chovatelka mi řekla, že nesmím přestat, jinak půjde po zdroji těch dobrot. A to jsem byla já! Roman Mrázik, který hrál chovatele v cirkuse, se za mnou hezky schovával. Jakmile se ozvala klapka, Roman začal házet piškoty po celých hrstech. Pro jistotu."

Dnes to Pavla vypráví s úsměvem, ale ve chvíli, kdy se scéna točila, to od ní chtělo notnou dávku odvahy. „Nebylo to snadné, i když víte, že jsou tu chovatelé, kteří dohlížejí, aby se nic nestalo."

V ordinaci Pavla nebyla sama, s medvědem se střetl i Jan Šťastný, který od chovatelky dostal radu, již si bude pamatovat do smrti. „Nesměl jsem se k tomu medvídkovi, který měl čtyři sta kilo, otáčet zády. Jakmile medvěd cítí, že se otáčíte, má tendenci startovat, je to prostě šelma. Musím přiznat, že scéna s ním byla docela dramatická."


Žárlivá Terezka

Pavla Tomicová alias sestra Zdenička Kramperová má naštěstí i veselejší historky z veterinární ordinace. Třeba s hercem, jako je papoušek ara zelenokřídlý. Je to holčička, jsou jí čtyři roky a jmenuje se Terezka. Je miláčkem celého štábu, ale ani s ní to nebylo jednoduché. „Mezi jednotlivými záběry mi maskérky vždycky namotají ofinu na velkou růžovou natáčku, aby mi nesplihla. A dorazil papoušek Terezka, byla nádherná, všichni ji hladili po zobáčku. Tak jsem se taky přiblížila ke kleci, a najednou začal řev, jak kdyby ji na nože brali. Nechápala jsem, co se děje, až chovatelka Helena Cynková mi vysvětlila, že mě bere jako konkurenci. Tak jsem sundala natáčku – a vážně, hned byl klid," směje se herečka tomu, co všechno může její zvířecí kolegy rozhodit, zatímco ona musí za všech okolností zůstat před kamerou ledově klidná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace