Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Smíšený pěvecký sbor Schola Všech svatých

  pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

 • Velikonoční hraní na kantely

  pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Zobrazit všechny události
 

Pilot musel v pondělí večer nouzově přistát na louce na Prachaticku

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

ÚBISLAV – Obrovské štěstí měl v pondělí 15. dubna večer pilot sportovního kluzáku OK-3983, který musel nouzově přistát na louce na Prachaticku. Při události, ke které došlo před 19. hodinou, vznikla jen hmotná škoda, jinak se obešla bez zranění.

 

Stroj letěl z letiště Hosín u Českých Budějovic přes Rakousko, Kašperské Hory a zpět do Českých Budějovic. Tam se však již nevrátil. „Pilot totiž začal mít s letounem potíže, proto s ním musel ihned přistát, což se mu podařilo na louce u obce Úbislav. Při přistání došlo k poškození trupu letounu. Pilot ani nikdo další naštěstí zraněn nebyl," popsala prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Škoda na letounu je předběžně odhadována na 80 tisíc korun. „Vimperští policisté provedli prvotní vytěžení pilota a případ předali Ústavu pro zjišťování leteckých nehod k dalšímu šetření," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nahoru může, dolů musí.

  Vloženo 16.4.2019 16:24:24

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace