Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Piráti dostali v Českých Budějovicích pozvánku do dozorčích rad. Na své zástupce vypisují výběrové řízení. Chtějí odborníky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Česká pirátská strana včera informovala, že obdržela od nové budějovické koalice nabídku na členství v dozorčích radách čtyř městských společností. Piráti na tyto pozice vyhlašují veřejné výběrové řízení.


"Ustanovená koalice prosazuje větší vstřícnost směrem k opozičním stranám při dozorování městských
společností. Pirátům bylo nabídnuto podílet se na účasti ve čtyřech dozorčích radách," stojí v tiskové zprávě krajské koordinátorky Pirátů Kláry Bidařové.

Jedná se o tyto dozorčí rady:
● Dopravní podnik města České Budějovice, a. s.
● Lesy a rybníky města Českých Budějovic s.r.o.
● Správa domů s.r.o.
Čtvrtou nabídnutou dozorčí radu – Teplárna České Budějovice, a.s. - obsadí po domluvě uvnitř zastupitelského
klubu Zelení.

Předseda zastupitelského klubu Pirátů v Českých Budějovicích Lukáš Mareš k tomu říká: „V dohledné době čekají zejména Teplárnu zásadní strategická rozhodnutí, a proto otevření dozorčích rad městských společností zástupcům opozice hodnotíme pozitivně. Doufáme, že se na podobné vlně ponese i naše budoucí spolupráce a občané opět začnou politikům důvěřovat. "

V souladu s pirátským přístupem k obsazování veřejných funkcí vyhlašují Piráti na své nominanty do dozorčích rad otevřená výběrová řízení.

Informace o výběrovém řízení na nominanty do dozorčích rad najdete zde:
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=771&t=44031&p=589550#p589550

Pirátská strana získala 12,19% hlasů v komunálních volbách v Českých Budějovicích a stala se tak se 6 zastupiteli čtvrtou nejsilnější budějovickou politickou stranou. Ze všech krajských měst kromě Prahy získala Pirátská strana právě v Budějovicích nejvíce hlasů. Součástí koalice se ale nestala.

Koaliční smlouvu 24. října podepsali zástupci ANO, Hnutí Občané pro Budějovice, STAN a Čisté Budějovice a Lidovci a TOP 09. Budou mít společně ve 45 členném zastupitelstvu 27 křesel. Město povedou staronový primátor za ANO Jiří Svoboda, jeho prvním náměstkem bude předchozí primátor Juraj Thoma (HOPB). Další místa náměstků mají podle dohody obsadit František Konečný a Jiří Holický z ANO, Ivo Moravec z HOPB, Viktor Vojtko ze STAN a Čisté Budějovice a Tomáš Bouzek za Lidovce a TOP 09.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu od 9 hodin. Nejprve proběhne slib zastupitelů v obřadní síni radnice a jednání pak bude pokračovat v jednacím sále zastupitelstva.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace