Kdy a kam

 • Pletky s Vlastou

  středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

  Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

 • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

  středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piráti kritizují, že České Budějovice přijaly projekt na novou halu jako dar. Obešly tak soutěž

Piráti mají pro město tento dar. Chtějí, aby stál v nové sportovní hale jako memento. Nebo aby město změnilo kontroverzní praxi, kterou obchází zákon. , Autor: Zbyněk Konvička

Piráti mají pro město tento dar. Chtějí, aby stál v nové sportovní hale jako memento. Nebo aby město změnilo kontroverzní praxi, kterou obchází zákon.     Autor: Zbyněk Konvička

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Budějovické sdružení Pirátské strany upozorňuje na to, že město České Budějovice přijímá kontroverzní dary. Piráti tento netransparentní přístup kritizují. Rozhodli se na tuto praxi upozornit formou happeningu - z recyklovatelného materiálu, PET láhví, vytvořili sochu, kterou chtějí městu darovat.

 

"Chceme tím upozornit na to, že přijetím daru na projekt multifunkčního centra byla zmařena šance na veřejnou architektonickou soutěž významné městské stavby. Tedy šance na svobodnou soutěž. Darovaný projekt nové haly rozeběhl aktivitu, jejímž výsledkem bude výdaj z rozpočtu města přesahující půl miliardy korun. Jde o dar vpravdě "danajský". Budiž nám plastová socha Svobody mementem před danajskými dary městu," sděluje vedoucí mediálního odboru Zbyněk Konvička postoj Pirátů.

"Přejeme si, aby náš pirátský dar byl umístěn v nové hale na čestném místě. Pokud k její výstavbě nedojde, což si přejeme mnohem více, sami dar zničíme jeho odložením do kontejneru na plast," dodává.

Předseda zastupitelského klubu Pirátů Lukáš Mareš k tomu říká: „Přijímání darů, které výrazně ovlivňují veřejný prostor, považujeme za pohyb na hraně zákona a město by mělo jít raději cestou vypisování otevřených veřejných soutěží než rozhodování od stolu. Nejsme přece na Balkáně."

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Docela se těším až jednou Piráti udělají něco pro lidi. Socha je pěkná, to jo, ale za tu si toho moc nekoupíme.

  Vloženo 10.12.2018 18:02:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  No a to nemůže být trestní čin, když se nejedná podle zákona o zadávání veřejných zakázek? Takhle by to mohly řešit všechny obce, že by přijímaly dary od kámošů místo soutěžení.

  Vloženo 10.12.2018 10:16:29

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace