banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Písecké postřehy s Martinem Zvoníčkem zahájily trénink na maraton

PÍSEK - Každý, kdo je zaregistrovaný přes www.kmmp.cz k účasti v Královském maratonu města Písku, se může každý čtvrtek od 17 hodin zúčastnit tréninků s internacionálem Martinem Zvoníčkem, trenérem první třídy. Jak sám říká, tak rychle nenaučí nikoho běhat, ale fundovaně poradí, jak na to. Do soboty 1. října, kdy zazní startovní výstřel, je stále ještě čas.

Na první oficiální trénink přišlo deset běžců, z toho dva pánové a osm dam, včetně ředitelky závodu Jaroslavy Králové. Biologická nerovnováha Martina Zvoníčka nepřekvapila: „Mužům všeobecně déle trvá, než si připustí, že by jim nějaká rada mohla být užitečná. Ženy jsou v tomto ohledu jiné, se zájmem naslouchají každé radě.“ Jeden z přítomných mladíků se chce co nejlépe připravit na maraton, druhý poběží půlmaraton, všem dámám stačí čtvrtmaraton, což je deset a půl kilometru. „A to je dobře, protože deset kilometrů se dá běžet pro radost a s úsměvem, na trati dlouhé 42,195 kilometrů už je to horší,“ soudí Martin Zvoníček a rozhodnutí přítomných dam s úsměvem odsouhlasil.  

Ve středečních Píseckých postřezích si můžete přečíst pár úvodních rad Martina Zvoníčka, který se těší na další čtvrteční trénink, kam mohou přijít i ti, kterým to tentokrát nevyšlo. Začínáme v 17 hodin u lávky přes městský ostrov (na straně u plaveckého bazénu) a déle pracujícím respektujeme akademickou čtvrthodinku.    

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace