Kdy a kam

 • Žena z Korinta

  pondělí 17.12 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní hru zahraje Divadlo Viola.

 • KPH - Česká mše vánoční

  pondělí 17.12 19:00 - Strakonice, KD

  Tradiční vánoční koncert s Rybovou mší a s pásmem vánočních koled „Splnilo se písmo svaté“. Součástí koncertu je rozsvícení adventního věnce.

Zobrazit všechny události
 

Autoklub omezí počet akcí na písecké dráze

PÍSEK - „Nevím, proč bych si nemohl dopřát něco tak normálního, jako je nedělní káva s manželkou na terase u našeho domu," nechal se před časem v souvislosti s návrhem protihlukové vyhlášky slyšet písecký místostarosta Josef Knot. Řeč byla o Hradišti, kde jeho rodina žije a takřka pravidelném víkendovém hluku z areálu Svazu technických sportů, který lidem v okolí čím dál více vadí.

 

Příznivci motoristického sportu sem v sezóně přijíždějí sledovat velké závody už pětadvacet let. I když pro město jsou takové aktivity dobrou reklamou, majitelé rodinných domů v doslechové vzdálenosti od závodiště to pochopitelně vnímají jinak. Areál má v nájmu Autoklub Hradiště. Jeho zástupci podle dřívějších vyjádření v tisku jsou přesvědčeni, že při závodech ani trénování nedochází k porušování stanovených norem, několikerá orientační měření hluku provedená městskou policií, však překročení hygienických limitů potvrzovala.

Logickým vyústěním výše uvedených problémů byla schůzka mezi zástupci města a autoklubu na počátku prosince. „Nemáme v úmyslu jako město tento druh sportu nějak bojkotovat či znevýhodňovat. Jsem proto rád, že se podařilo vyjednat snížení počtu pořádaných akcí zhruba na polovinu, čímž nebude narušena tradice motoristického sportu v Písku, ale obyvatelům v sousedství areálu bude dopřáno více klidu," vyjádřil spokojenost místostarosta Josef Knot. „Chtěl bych účastníkům jednání poděkovat za vstřícnost."

Autoklub bude v roce 2018 podle sdělení předsedy Václava Kudrleho plánovat trénování a sportovní akce pouze na dvě soboty v měsíci a v neděli kromě plánovaných závodů nebudou žádné další motoristické akce.

Starostka Eva Vanžurová vidí ještě další pozitivní výsledek jednání: „V Písku máme v motosportu nadějné talenty, jakým je například sedmiletý Adam Vyskočil, mistr České republiky v silničních motocyklových závodech kategorie Minimoto junior A. Domluvili jsme se na vytvoření podmínek pro jeho plnohodnotné tréninky, neboť dosud musel jezdit trénovat do Českých Budějovic."

Diskuse k článku - 36 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jarda 

  Reagovat

   

  Trošku nechápu, proč se v souvislosti s hlukem mluví o motoristickém sportu nikoliv střelnici.
  Pana místostarostu i ostatní prosím, nastudujte toto:
  http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/narizeni-c-272-2011-sb-o-ochrane-zdravi-pred-nepriznivymi-ucinky-hluku-a-vibraci
  a jen povzdech: co třeba lidé, kteří bydlí u frekventované silnice nebo u nádraží?

  Vloženo 28.12.2017 09:25:13

 • Milena 

  Reagovat

   

  Pana místostarosty si vážím. Udělal pro Hradiště i Písek hodně.

  Vloženo 23.12.2017 18:51:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak proč se tam ten jouda stěhoval? Teď si ještě prosadit lávku u václava a může být spokojenej.

  Vloženo 23.12.2017 12:25:51

 • Vašek 

  Reagovat

   

  Za dva platy si smart Knot může pít kafe kde chce

  Vloženo 23.12.2017 11:33:15

 • Lenka 

  Reagovat

   

  Vypadá to, že paní tisková mluvčí s tímhle snaživým textíkem dost nas... panu místostarostovi do bot.

  Vloženo 23.12.2017 08:07:25

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace