Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Během Skupových Strakonic si mohou zájemci zajezdit na koloběžce

STRAKONICE – Začala 53. národní přehlídka loutkových divadel Skupovy Strakonice. V pátek 23. března dopoledne hrají loutkoherci pro mateřské školy, odpoledne mohou zájemci zajít na premiéru pohádky domácího souboru Radost, která se jmenuje Švagr Jan. Premiéru nebudou mít jen herci, ale i nové loutky, které vyrobil Ivan Moravec. Jak uvedla vedoucí souboru Eva Kalíšková, pohádka Švagr Jan není žádným převzatým dílem. Scénář napsal Jakub Jílek a hru i režíroval. Představení začíná v kulturním zařízení U Mravenčí skály v 16 hodin.

V sobotu 24. března se diváci mohou těšit od 10 hodin na Prince Bajaju v podání Rodičů a přátel MŠ Lidická, od 13 hodin na Princeznu Rozmařilku od souboru Ve dvoře nahoře, od 15 hodin na pohádku Šnofonius a Mordulína z dílny LDO ZUŠ Strakonice a od 16.30 hodin na Povídání o pejskovi a kočičce v režii Spolku třeboňského loutkového divadla. Všechna představení se konají U Mravenčí skály.

Městské kulturní středisko připravilo jako pokaždé ke Skupovým Strakonicím i doprovodnou výstavu v Maltézském sále na hradě nazvanou Profese scénograf. K vidění jsou malby, kresby, makety z Národního muzea.
V sobotu chystají organizátoři ještě jedno překvapení. Před kulturním zařízením U Mravenčí skály mohou zájemci od 9 do 18 hodin vyzkoušet zbrusu nové koloběžky české výroby a přítomny budou i zkušené instruktorky. Koloběžka totiž neodmyslitelně patří k slavným hrdinům Spejblovi a Hurvínkovi. Zejména turisty pak potěší, že dvanáct nových koloběžek si bude možné vypůjčit za poplatek v informačním centru, a to už od dubna.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace