banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Agrolesnictví s Františkem Langmajerem

    pondělí 15.7 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Hanakuso (JAP) + Dáša fon fĺaša (SK)

    pondělí 15.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert - folk-punk-rock.

Zobrazit všechny události
 

Bezpečnostní pásy používají všichni, i těhotné ženy

Tříbodové pásy , Autor: Auto

Tříbodové pásy     Autor: Auto

JIŽNÍ ČECHY - Září v dopravě je měsícem vracení se z pozdní letní dovolené, nástupu dětí do škol a stavebních úprav komunikací. Proto během minulého týdne proběhla celorepubliková dopravně bezpečností akce “X“, tentokrát zaměřená na bezpečnostní pásy a jiné zádržné zařízení. Sto policistů zkontrolovalo osm set aut a zaznamenalo dvě stě dopravních přestupků, přes třicet řidičů jelo rychle a čtyřicet aut mělo nevyhovující technický stav.

Od pondělí 9. září do pondělí 16. září probíhala celorepubliková dopravně bezpečnostní akce "X" k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Ta měla za cíl snížení následků dopravních nehod v důsledku nedodržování ustanovení o používání bezpečnostních pásů a zádržných zařízení. Do terénu bylo vysláno více jak sto policistů. Ti provedli kontrolu takřka 800 motorových vozidel, kdy zjistili 200 dopravních přestupků. Z toho 75 osob nebylo připoutáno bezpečnostním pásem nebo jiným zádržným zařízením. Víc jak 30 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost jízdy, u 40 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav.

„Pásy jsou ve vozidlech montovány již od 70. let minulého století a svou funkcí už zachránily tisíce životů. Pro někoho je samozřejmost, že se připoutá, než se vozidlo rozjede. Pak jsou však desítky či stovky řidičů, které mnoho z nás denně míjí, a vidíme, že si s pásy nedělají žádné problémy. Bezpečnostní pásy používejte všichni, bez rozdílu věku a pohlaví – i těhotné ženy,“ doplnil tiskový mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace