Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vokální soubor X-TET

  sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

  Koncert.

 • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

  sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Čerstvé Jihočeské týdeníky jsou tu. Co přinášejí?

Jako každou středu míří za svými čtenáři Týdeník Táborsko, Milevské noviny, Písecké postřehy i Strakonicko. Přinášejí 32 stran čerstvých novinek a týdenní televizní program Pohoda navrch.

Kolem posledních volných pozemků v průmyslové zóně u Písku je zase živo. Píší o tom Písecké postřehy. Dočtete se, proč lidé z osady Purkratice nesouhlasí s tím, aby se zóna rozšiřovala. Noviny přinášejí i ohlasy na novou pumptrackovou dráhu na Jiráskově nábřeží v Písku. Jsou na ni různorodé názory. Víte, proč si známý houslista a dirigent Oldřich Vlček pořídil chátrající mlýn v Nerestcích? A je vůbec ještě zájem o vážnou hudbou? Týdeník také vyzpovídal první porevoluční starostku Písku Věnceslavu Skřivánkovou, která zavzpomínala na listopadové události roku 1989. A rozhodně si nebrala servítky. A sport? Patrioty určitě potěší rozbor zápasu, ve kterém písecké házenkářky zničily dalšího soupeře. Hokejisté odehráli dva rozdílné zápasy. Koho obrali o body a na koho naopak vůbec nestačili? Nižší krajské a okresní soutěže mají za sebou podzimní část. V Postřezích najdete souhrn, jak jsou na tom celky z Písecka.

Týdeník Strakonicko informuje, že strakonická radnice i v rozpočtovém provizoriu před novými volbami musí řešit s nedostačující kapacitou seniorského domu. Co se s tím dá teď dělat, to redakce zjišťovala. Noviny také píší o zajímavém případu strakonické kriminálky. V její síti uvízla velká ryba.Vedle medailonku strakonického rodáka, houslisty a dirigenta Oldřicha Vlčka týdeník vyzpovídal i ředitelku strakonické základní umělecké školy Martinu Spišskou. Škola totiž slaví 80 let. A dokonce 155 let si připomínala průmyslová škola ve Volyni. Ředitel Jiří Homolka promluvil plánech a vyhlídkách. A co naleznete na sportu? Katovičtí fotbalisté rozepsali v celostátní divizi pohádku. Tentokrát si přečtete o tom, jak městys dobyl krajské město. Naopak nohejbalistům se rozplynul sen, i na to se sportovní rubrika zaměřila. Rubrika avizuje první domácí zápasy vodních pólistek a veliké bitvy se odehrály i ve strakonické házenkářské hale.

Milevské noviny vyzpovídaly pamětníka událostí listopadu 1989 v Milevsku, prvního voleného polistopadového starostu Josefa Horkého. Rozhovor přinesl zajímavý vhled do zákulisí ještě živé historie. Na nedávné besedě Živého Milevska byla řeč o tom, jestli bude v Milevsku Lidl a že by si na sídlišti přáli vánoční výzdobu. Milevské noviny na besedě byly, tak si můžete přečíst víc. Na 1. ZŠ v Milevsku mají osm pedagogických asistentů. Co dělají a jak škola vnímá jejich roli? A sport? Radost zavládla mezi hokejisty Milevska, připsali si cenný skalp svého bývalého kouče. Co na to říká právě exmilevšťák Luboš Krupka? Na házenkářský turnaj mini žáků dorazila i družstva z elitních tuzemských klubů. Jak obstáli v této konkurenci domác9, O uplynulém víkendu také končila podzimní část nižších fotbalových soutěží v kraji i na okrese. Až v posledním podzimním kole našli přemožitele starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko, kteří přesto přezimují na prvním místě tabulky. Co se stalo, vysvětlují trenér Češka i kapitán týmu Neužil.

Táborsko oslovilo všechny porevoluční starosty Tábora, aby řekli, co se v jejich čase povedlo a nepovedlo. Je to zajímavé čtení. Týdeník ale i vedle programu oslav 17. listopadu odhalil kauzu, ve které jde o nerovný přístup radnice a parcely v Klokotech. A další článek popisuje, že majitelům Motocentra u dálnice D3 hrozí vyvlastnění. Co to znamená pro dostavbu táborského obchvatu? Táborsko se také ohlíží za stávkou učitelů. Sportovní rubrika rozebírá první utkání táborských druholigových hokejistů, ve kterém v letošní sezoně ani jednou neskórovali. Z fotbalových trávníků Týdeník Táborsko přináší postřehy ze zajímavých derby krajského přeboru a I. B třídy. Velkou smůlu prožili druholigoví házenkáři Spartaku Sezimovo Ústí. Také o tomto napínavém boji si podrobně přečtete.

V Magazínu Jihočeských týdeníků se rozebírá, jak to bylo s Králem Šumavy Rudolfa Kalčíka. Téma by mohlo zaujmout, když nedávno přilákalo v Táboře plný přednáškový sál.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Koukám, že k bilanci ANO není diskuse. Soudruzi nezklamali, kritiku stále nesnášejí, potřebují klid na práci. Těměř polovina Čechů je s vládou spokojena, stejně tak i s návratem k socialismu, pozvolném omezování osobní svobody aaroganci moci. Babiš už ani do sněmovny docházet nechce. Problém však je, že peníze docházejí a brát už není pomalu kde.

  Vloženo 13.11.2019 22:07:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace