Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Chcete vidět velocipedisty v akci? O nejkrásnější zvuk zvonku

Na výletě v Hošticích.  , Autor: Foto archiv klubu

Na výletě v Hošticích.     Autor: Foto archiv klubu

PÍSEK – Před historicky proslulou restauraci U Reinerů umístili na sobotu 21. září oslavy založení svého klubu písečtí velocipedisté. Výročí není kulaté, od založení Klubu velocipedistů Písek uplynulo 126 let. O to je atraktivnější program, který nabídne zajímavou podívanou.

Od 9 hodin se začnou velocipedisté do Palackého sadů sjíždět. V 10 hodin bude oslava oficiálně zahájena, s obhlídkou prvorepublikových strojů a jejich majitelů v dobovém oblečení. V 10.15 se počítá se začátkem soutěže v běhu s obručí a o nejkrásnější zvuk zvonku na závodní dráze v parku. V 11 hodin se velocipedisté vydají městem přes Alšovo, Havlíčkovo a Velké náměstí k Putimské bráně. Přijďte se podívat, jak jim po dlažebních kostkách jejich stroje pojedou. Pak už vyrazí na výlet po trase Putimská Vysoká, Zátavský most, soutok Otavy s Blanicí, Putim, Hůrky, Selibov, Nový Dvůr, Písek, Semice a Flekačky. Na trase proběhnou vložené závody velocipedistů.

V 18 hodin se pak rozproudí zábavný večer na počet všech účastníků i vítězů závodů v hostinci U Báby Lišků na Flekačkách. Velocipedisté v dobovém oblečení jsou vítáni a veřejnost jakbysmet.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace