Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Dnešní Písecké postřehy: Co dál se Sladovnou? Zápas v Putimi pod drobnohledem. Stavba radního Anděla taky

Dnešní vydání Píseckých postřehů se vydalo zjišťovat, oč jde obyvatelům paneláků na Portyči, kteří se v minulém vydání ozvali, že jim po převzetí domů do správy zůstal v technickém podzemí nepořádek. Otázka zní, kdo ho má zlikvidovat. Hlavní článek se vrací k diskusi na posledním píseckém zastupitelstvu, kde se debatovalo o budoucnosti Sladovny. Její ředitelka Tereza Dobiášová vyřkla varování, že když teď město postaví ještě velkorysou knihovnu, budou si jednotlivá kulturní zařízení dál přetahovat návštěvníky, které kultura zajímá. Podle ní už jsou městská kulturní zařízení v Písku naddimenzovaná a město by jim mělo určit obrysy rolí.

 

Postřehy se zajímaly, jak dopadla kontrola stavebního úřadu v budově bývalého vojenského velitelství, kterou koupili písečtí podnikatelé Martin Lopata a Marek Anděl. Anděl je radním města Písku, měl by tedy jít příkladem. Kontrola na podnět obyvatel, že na stavbě už je ruch, prokázala, že není vydáno ani stavební povolení, ani ohlášení, a že skutečně některé stavební úpravy byly udělány protiprávně. Radní ve své reakci ale nejde do sebe, útočí na novináře - jak si můžete přečíst. 

A co ještě? Chystá se další soutěž o nejchutnější polévku! Na sportovních stránkách je mimo jiné pod drobnohledem zápas Putim - Kluky, který tady na portálu vyvolává tak bouřlivé diskuse. Představujeme také dalšího hráče píseckého IHC, který do Písku zamířil i kvůli přítelkyni - a teď je součástí manšaftu, který tak dobře rozjel sezonu. 

Diskuse k článku - 30 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 • zuza 

  Reagovat

   

  Také více fandím knihovně, sladovnu nemusím. Drahé vstupné, stále stejné, skoro rok rozbité hádání pohádek v Pilařišti, stále neopravené. Informace ubohé, nejraději by slečny prodávaly ale ani neví co tam mají. Ředitelku jsem ještě mezi návštěvníky neviděla. Těším se na novou knihovnu.

  Vloženo 24.10.2016 07:52:51

 • eloigne 

  Reagovat

   

  Vždycky budu více fandit knihovně než sladovně. Jednak je knihovna daleko důležitější, ale je prostě i potřebnější. Sladovnu zdiskreditovala arogantní paní ředitelka a její snaha házet špínu na knihovnu je pro mě velmi úsměvná. Potápí se jí loď, tak si snaží zachránit kůži. Nevím nevím, jestli se jí to povede :D ve sladovně jsem byla jen jednou...a stačilo. Do knihovny chodím pravidelně a moc ráda. A jsem si naprosto jistá, že nejen já :))

  Vloženo 23.10.2016 17:36:37

 • spása 

  Reagovat

   

  Jediná spása je: komunální volby 2017

  Vloženo 23.10.2016 11:32:56

 • Zatím pořád Písečák 

  Reagovat

   

  Starostka Vanžurová a její nohsledi je největší tragédií pro Písek.

  Vloženo 22.10.2016 13:07:21

  • MK 

   Reagovat

    

   Jestlipak mluvčí monitoruje i Písecké postřehy?

   Vloženo 22.10.2016 18:58:57

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
   • KK 

    Reagovat

     

    Myslíš jako pána v červeném triku a jeho případnou kritiku na odbor výstavby?
    Toto se nedělo ani za totality co se děje teď na MÚ.

    Vloženo 23.10.2016 08:06:16

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Já bych dal Sladovnu i kulturák do soukroma s nějakým finančním příspěvkem. Ve sladovně se zhoršily služby, jsou tam pracovníci, kteří nevědí (katastrofický je hošík v informačním centru - myslím, že ke sladovně IC patří). Kulturák zase navýšil nájmy paradoxně hlavně pro studenty o 10 tisíc. Dcera platila předloni o deset tisíc za nájem méně než ta naše mladší teď. A syn sousedky před lety, kdy byl kulturák v soukromu, platil o mnoho méně.

  Vloženo 22.10.2016 09:44:34

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace