Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Seniorský večer - Milevská čtyřka

  Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

  Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Dnešní Písecké postřehy: Co dál se Sladovnou? Zápas v Putimi pod drobnohledem. Stavba radního Anděla taky

Dnešní vydání Píseckých postřehů se vydalo zjišťovat, oč jde obyvatelům paneláků na Portyči, kteří se v minulém vydání ozvali, že jim po převzetí domů do správy zůstal v technickém podzemí nepořádek. Otázka zní, kdo ho má zlikvidovat. Hlavní článek se vrací k diskusi na posledním píseckém zastupitelstvu, kde se debatovalo o budoucnosti Sladovny. Její ředitelka Tereza Dobiášová vyřkla varování, že když teď město postaví ještě velkorysou knihovnu, budou si jednotlivá kulturní zařízení dál přetahovat návštěvníky, které kultura zajímá. Podle ní už jsou městská kulturní zařízení v Písku naddimenzovaná a město by jim mělo určit obrysy rolí.

 

Postřehy se zajímaly, jak dopadla kontrola stavebního úřadu v budově bývalého vojenského velitelství, kterou koupili písečtí podnikatelé Martin Lopata a Marek Anděl. Anděl je radním města Písku, měl by tedy jít příkladem. Kontrola na podnět obyvatel, že na stavbě už je ruch, prokázala, že není vydáno ani stavební povolení, ani ohlášení, a že skutečně některé stavební úpravy byly udělány protiprávně. Radní ve své reakci ale nejde do sebe, útočí na novináře - jak si můžete přečíst. 

A co ještě? Chystá se další soutěž o nejchutnější polévku! Na sportovních stránkách je mimo jiné pod drobnohledem zápas Putim - Kluky, který tady na portálu vyvolává tak bouřlivé diskuse. Představujeme také dalšího hráče píseckého IHC, který do Písku zamířil i kvůli přítelkyni - a teď je součástí manšaftu, který tak dobře rozjel sezonu. 

Diskuse k článku - 30 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • návštěvnice sladovny 

  Reagovat

   

  Prosím opravte dveře WC ve sladovně. Pokud jde dítě samo tak je nemůže otevřít jak to jde ztěžka, to je problém ho odstranit? Již x krát jsem dávala e-mail adresu ve sladovně, že mi budou posílat aktuální programy. Ještě ani jednou jsem nic nedostala - asi si dělají legraci. Prosím seznamte slečny od pokladny s píseckými známými osobnostmi - neví kdo byl je Fr. Doubek. Radši jsem se na ostatní neptala. Nejsou tam pro okrasu.

  Vloženo 21.10.2016 19:06:33

 • Vlasáková 

  Reagovat

   

  Také se připojuji do diskuze. Nějak se v tom kulturním zmatku ve městě začínám zrácet, nemá to jasný řád, každý dělá všechno.

  Vloženo 21.10.2016 17:16:46

 • Červenková 

  Reagovat

   

  Dobrý den všem, já bych jenom chtěla říci jednu věc. Moje maminka velmi ráda chodila do kulturního domu na seniorská odpoledne. Ještě vloni chodili vždy za 50 korun, když to teď dělá nová organizace jsou ceny 200 korun, 180 korun,150 korun!!! Já ji na to klidně dám, ale ona nechce, nějak se zasekla, že vyděrače odporovat nebude. To jen k těm cenám teď.

  Vloženo 21.10.2016 13:08:58

 • písečan 

  Reagovat

   

  Tak jen něco málo k tématu - Sladovna je černá díra, všichni schopní berou nohy na ramena, paní řídící nemá nikdo rád je náladová, nevstřícná a nerespektuje zákony dělá si co chce a kdo nechce poslouchat má obratem padáka pro neschopnost. Na radnici dělají, že nic nevidí a jde to dál. Ve Sladovně si udělají mnoho výstav a projektů - nasypou prašule pro svoje kamarádíčky - co na tom, že pak není na provaz a na mzdy a odměny pro zaměstnance. Jednoduše paní ředitelová ze Sladovny řekne na vaší odměnu nemám peníze a tak nic nedostanete. Pak dojde na zastupitelstvo kde si zase nějaký milion vybrečí a opět "vymyslí výstavu - kterou dělá kamarád, přesune mu na účet 200 tisíc a jede se dál, pro zaměstnance zase není, ale ředitelka má 50 tisíc čistého měsíčně. Jediný co ve Sladovně funguje je svíčkárna, ale ta není počinem paní ředitelky, je to soukromá akce ekonomky a jak to tak bývá v Písku si nikdo projektu kterej do Písku táhne turisty neváží tak prej budou ve Sladovně končit a stěhovat se mimo Písek. Je to opravdu síla. Vedení Sladovny by se mělo obratem vyměnit a dosadit někoho kdo ví co dělá a nebude brečet, že už zase nemá prachy, když je rozházela paní ředitelová za kamarády!

  Vloženo 20.10.2016 19:31:21

  • Tom Bláha 

   Reagovat

    

   Souhlasím že svíčkárna je top, byl jsem s dětma opakovaně a chtějí jít zas. Ten projekt má hlavu a patu a perfektní organizaci. Nemá to nikde chybu. Jsem pro aby takových projektů byla plná Sladovna a výstavy ať zruší těma se složenky nezaplatí a stejně tam nikdo nechodí.

   Vloženo 20.10.2016 19:51:28

  • eloigne 

   Reagovat

    

   Naprosto souhlasím :D je to černá díra a paní ředitelka je svým chováním velmi známá :D

   Vloženo 23.10.2016 17:31:08

 • Luca 

  Reagovat

   

  Co se týče Sladovny, tak já byla pro to krokodýlí zoo nebo muzeum nebo co to mělo konkrétně být. Byla by to rarita a určitě by to vydělávalo. Takhle Sladovna jenom "žere" peníze, návštěvnost se snižuje, protože už tam spousta lidí byla a nic moc nového je nečeká, je třeba něco komerčnějšího, protože soukromník by se takto nechoval. A ještě se mi zdá, že v Písku se nic nedodělá, všechno se jen rozvrtá a nedotáhne, viz Destinační management, Infocentrum, stěhování škol, lávka, o plavečáku nemluvím, to je už celorepublikový, ba co dím, skoro světový hit. Je spousta nedotažených věcí, které leží v "šuplících", ale zaplatilo se za ně desítky milionů. A potom tu jsou nesmyslné granty podporující nesmyslné projekty (nemám namysli volnočasové aktivity). Takhle to vidím já.

  Vloženo 20.10.2016 10:26:28

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace