Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Seniorský večer - Milevská čtyřka

  Čtvrtek 21.11 17:00 - Písek, KD

  Zahraje k poslechu a tanci kapela Milevská čtyřka se zpěvačkou.

 • Miroslav Donutil - Cestou necestou

  Čtvrtek 21.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil Vás navštíví se svojí show Cestou necestou. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách.

Zobrazit všechny události
 

Dnešní Písecké postřehy: Co dál se Sladovnou? Zápas v Putimi pod drobnohledem. Stavba radního Anděla taky

Dnešní vydání Píseckých postřehů se vydalo zjišťovat, oč jde obyvatelům paneláků na Portyči, kteří se v minulém vydání ozvali, že jim po převzetí domů do správy zůstal v technickém podzemí nepořádek. Otázka zní, kdo ho má zlikvidovat. Hlavní článek se vrací k diskusi na posledním píseckém zastupitelstvu, kde se debatovalo o budoucnosti Sladovny. Její ředitelka Tereza Dobiášová vyřkla varování, že když teď město postaví ještě velkorysou knihovnu, budou si jednotlivá kulturní zařízení dál přetahovat návštěvníky, které kultura zajímá. Podle ní už jsou městská kulturní zařízení v Písku naddimenzovaná a město by jim mělo určit obrysy rolí.

 

Postřehy se zajímaly, jak dopadla kontrola stavebního úřadu v budově bývalého vojenského velitelství, kterou koupili písečtí podnikatelé Martin Lopata a Marek Anděl. Anděl je radním města Písku, měl by tedy jít příkladem. Kontrola na podnět obyvatel, že na stavbě už je ruch, prokázala, že není vydáno ani stavební povolení, ani ohlášení, a že skutečně některé stavební úpravy byly udělány protiprávně. Radní ve své reakci ale nejde do sebe, útočí na novináře - jak si můžete přečíst. 

A co ještě? Chystá se další soutěž o nejchutnější polévku! Na sportovních stránkách je mimo jiné pod drobnohledem zápas Putim - Kluky, který tady na portálu vyvolává tak bouřlivé diskuse. Představujeme také dalšího hráče píseckého IHC, který do Písku zamířil i kvůli přítelkyni - a teď je součástí manšaftu, který tak dobře rozjel sezonu. 

Diskuse k článku - 30 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 • Občan1 

  Reagovat

   

  A víte co je paradox? Do Centra jde čím dál víc peněz a ceny pořadů jsou mnohonásobně vyšší než dřív, tak mi to vysvětlete. Třeba vloni nebo předloni byl v divadle ten revival Beatles, Backwards a vstupenka stála 150 korun, teď jsou v divadle zase za 350 Kč!!!!

  Vloženo 20.10.2016 10:09:35

  • Věra 

   Reagovat

    

   Jak je to možné? Co za tím je?

   Vloženo 20.10.2016 10:12:45

  • písečák 

   Reagovat

    

   A co třeba cena pronájmu kulturáku pro maturitní plesy? To je pálka, za pár let si na to budou studenti brát hypotéku. Domnívám se, že pro písecké studenty by mělo město udělat cenu nižší, nebo poskytnout nějakou dotaci.

   Vloženo 20.10.2016 10:28:33

   • Léňa 

    Reagovat

     

    to každopádně

    Vloženo 20.10.2016 10:36:46

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To bylo řečí,že za o.p.s. byly maturitní plesy v KD drahé,myslím slova pana Hořánka... Teď přišla neteř s rozpočtem na maturák a je v základní ceně nejmíň o pět tisíc dražší než před rokem maturitní ples syna.

    Vloženo 20.10.2016 23:22:12

  • Hořeší 

   Reagovat

    

   Letos na našom firemním plese hráli a vstupenka na celý ples stála 200 Kč!! Na celá ples podotýkám.

   Vloženo 20.10.2016 10:36:04

 • Občan 

  Reagovat

   

  Dobrý večer, přispěji také troškou do mlýna. V dnešních tištěných postřezích píšete, že Centru kultury docházejí peníze na mzdy a že Centrum žádá o milion právě na mzdy, který zatím nedostalo. A v minulých tištěných postřezích zase píšete, že pan Kašpar sděluje, že ten milion o který žádal by stejně asi do konce roku celý nevyčerpal. Co to je za plkání o milionu sem a milionu tam? To městská organizace, neumí, nebo nedokáže přesně vyčíslit kolik potřebuje? Moc tomu nerozumím, to se v Písku přidělují miliony bez podložených údajů a dat? Vždyť v účetnictví městských firem musí být jasná fakta a čísla a ne že chceme milion, ale asi ho stejně celý nepotřebujeme. Co to má jako být?

  Vloženo 19.10.2016 21:26:54

 • ... 

  Reagovat

   

  Udělejte ve sladovně hopsárium, bude narváno a vydělá si na sebe :)

  Vloženo 19.10.2016 18:23:36

 • Písečák náplava 

  Reagovat

   

  Sladovna a Centrum kultury schlamstne nehorázné množství peněz, aniž by to bylo někde vidět. Ve Sladovně by se mělo dělat zároveň něco komerčního, co by dotovalo současnou činnost, tedy galerijní. 15 milionů pro Centrum kultury, což je o víc než 5 milionů než mělo bývalé Centrum je alarmující!!! Nehledě na to, že další minimálně 3 miliony stála jeho slavná transformace. A to všechno jde z našich peněz a způsobili to z převážné většiny Jihočeši. Je třeba, aby se někdo zamyslel a řekl dost.

  Vloženo 19.10.2016 11:09:53

  • písečák 

   Reagovat

    

   Souhlasím, ale to "dost" musí říct občané při volbách. Odstavit převlékače kabátů (myslím, že nemusím jmenovat)

   Vloženo 19.10.2016 11:20:58

   • Písečák náplava 

    Reagovat

     

    Jenže nejhorší je, že na radnici se problémy tutlaj a průšvihy metou pod koberec, zaměstnanci nesmí nic vynášet (slova mé švagrové, která je tam zaměstnaná, zatím, protože asi odejde, nemá na to nervy), všichni musí jednání radnice jenom chválit, i kdyby se brodili ve... Takže normální občan, který má svých starostí dost se pravdu nedozví a jen platí a platí...

    Vloženo 19.10.2016 11:49:02

    • občan Písku 

     Reagovat

      

     Souhlasím s uvedeným předchozím příspěvkem, že úředníky na radnici vůbec nezajímají problémy občanů. Máme osobní zkušenosti s odborem výstavby v Písku, kde úředníci, aby protlačili velkého investora jsou schopni porušovat regule územního plánu. Místo, aby vyšli vstříc občanům tak tvrdě hájí a bijí se za investora. Proč asi? Proč jim záleží na spokojenosti investora a ne
     občanů? Tajemnice MÚ chce loajalitu úředníků za každou cenu, pokud ne tak může skončit. Myslím, že je to na paní starostce jak daleko ji práce úředníků zajímá a jestli chce vůbec vědět co se na úřadě děje (kromě vítání občánků a setkání důchodců s překvapením).

     Vloženo 19.10.2016 12:34:26

     • písečák 

      Reagovat

       

      Myslím, že starostka toto město už dávno nevede...

      Vloženo 19.10.2016 13:57:12

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       nejen toto město, ale celý stát vede banda rudých a oranžových mafiánů.... a bude hůř, na to vemte jed!

       Vloženo 19.10.2016 16:35:06

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Starostka je jen přízemní milevčačka, která skáče jak Průša a spol. pískaj.

       Vloženo 19.10.2016 21:01:02

  • Dana 

   Reagovat

    

   Sladovna má i komerční část sice nechápu proč až ve 3 patře, ale má. Byla jsem s dětma už 4x ve svíčkárně a mýdlárně je to tam super, moc se nám to celé líbilo a chystáme se znovu. Jinak ostatní počin stojí za prd, i ta slavná kavárna je propadák.
   Když nám přijela sestra s rodinou táhla jsem je na výlet mimo Písek a pak do svíčkárny, za další program Sladovny bych se styděla.

   Vloženo 20.10.2016 19:39:18

« Novější příspěvky |  1 2 3 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace