banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Do rozkvetlých píseckých oken příští rok přibudou letničky

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PÍSEK - Celkem 179 přihlášených a více než 30 metrů krychlových vydaného substrátu. Takový je zatím výsledek jarní akce Rozkvetlé město. „O tom, že se občané mohou přihlásit a získat tak kvalitní substrát do osazovacích nádob na květiny, jsme informovali prostřednictvím městského webu, facebooku i Zpravodaje. Informace byla zveřejněna také v regionálních médiích,“ říká Miloslav Šatra, vedoucí odboru životního prostředí, jehož pracovníci akci spolu s Městskými službami Písek organizovali.

 

Druhým krokem bude samotná výsadba květin do substrátem naplněných nádob, ta už zůstává na každém z účastníků akce. „Z ohlasů mám dobrý pocit. Většinou byly kladné. Řada zúčastněných by zřejmě svá okna a balkony ozdobila i tak, ale zapojili se rovněž lidé, kteří původně neměli v úmyslu si truhlíky s květinami pořizovat a potvrdili nám, že je akce opravdu motivovala," dodává Miloslav Šatra.

O tom, zda, jak a kde všude město rozkvete, se už budeme moci brzy přesvědčit na vlastní oči. „Pokud by nám účastníci akce v létě poslali fotografie svých ozdobených oken a balkonů, mohli bychom ty nejpovedenější otisknout ve Zpravodaji pro inspiraci ostatním," uvažuje místostarosta Ondřej Veselý. Podle něj by příští rok mohlo město k substrátu přidat třeba ještě sazenice letniček.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace