Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Do zítřka lze požádat o voličský průkaz

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Osobně požádat o voličský průkaz může volič ještě do středy 23. října do 16 hodin, a to na úřadě v místě trvalého bydliště. Týká se to lidí, kteří v době voleb do Poslanecké sněmovny, tedy v pátek 25. a v sobotu 26. října, nebudu doma, v místě trvalého bydliště. Písemně o voličský průkaz bylo možné požádat jen do pátku 18. října.

Největší nápor čekají radnice sice až zítra, ale právě nyní v Plané nad Lužnicí vydali 37, Táboře 374, Písku 316, Českých Budějovicích 1295, Prachaticích 141, Strakonicích 207 a například ještě v Milevsku 88 voličských průkazů.

Jestli se v době konání voleb nebudete zdržovat v místě trvalého bydliště, můžete hlasovat na voličský průkaz v jiném volebním okrsku na území České republiky nebo v zahraničí. Například občan s trvalým bydlištěm v Táboře může volit poslance v Praze nebo na zastupitelských úřadech České republiky.
O voličský průkaz je možné požádat obecní úřad podle místa trvalého pobytu. Pro žádost o vydání voličského průkazu není žádný předepsaný formulář, ale pomocný vzor obvykle najdete na stránkách příslušných obecních úřadů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace