banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Drak číhal ve Skalách v lese

SKÁLY – V sobotu 17. září zažily Skály u Protivína už devátý ročník tradiční slavnosti Draci ve Skalách. V letošním roce navázali pořadatelé z Letního domu, sdružení Švagr a Dětského domova Polárka v Písku na minulé ročníky. Děti hledaly draka v okolí vesnice. Symboly otisků jeho velkých nohou zavedly malé hledače za areál fotbalového hřiště. Od lesa byl pak vidět dým soptícího draka. Ten se pak vydal s početným davem na průvod obcí. Nechybělo tradiční divadlo, dílničky a hry a na závěr také občerstvení.

V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní školce ve Skalách u Protivína, žije skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je ukázkou dobrého vzájemného soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově. Na akci draci ve Skalách se potkají jak místní obyvatelé, tak děti a dobrovolníci z řad pořádajících organizací.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace