Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jóga

  pondělí 21.10 14:30 - Písek, KD

 • Nalevo od výtahu

  pondělí 21.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Firmou Písecka je letos restaurace Kantýna. Živnostník roku je Josef Handrejch

Martin Bísek převzal pro svou restauraci Kantýna ocenění firma roku. , Autor: Petr Eliáš

Martin Bísek převzal pro svou restauraci Kantýna ocenění firma roku.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK – V pondělí 17. října proběhlo v budově Technologického parku energeticky efektivních budov v bývalých Žižkových kasárnách zasedání členských firem Jihočeské hospodářské komory v Písku. V rámci večera oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory vyhlásila výsledky letošního ročníku soutěže Firma a živnostník Písecka.

Kategorii firem letos vyhrála restaurace Kantýna podnikatele Martina Bíska. Živnostníkem roku je Josef Handrejch, který je majitelem firmy Kvalitex. Ta se zabývá výrobou převážně ložního textilu. Ředitelka vydavatelství Jihočeské týdeníky Libuše Kolářová pak na zasedání připomněla, že k soutěži Firma a živnostník Písecka pořádal týdeník Písecké postřehy čtenářskou anketu Úsměv roku. Vyhrála ji recepční Harmony Wellness Clubu v Písku Jarmila Čapková.

Podnikatelé a živnostníci se na zasedání dověděli zajímavosti o využití prostor, ve kterých se nacházeli. Technologický park nabízí například vědeckotechnické zázemí a centrum pro reálné využití nízkoenergetických staveb a technologií a také prostory pro podnikání, konference a školení. Jan Venclík z oddělení rozvoje městského úřadu seznámil přítomné s koncepcí Smart City, s jejím reálným využitím a zapojením firem. Podnikatelé vyslechli také informace o aktuální situaci na trhu práce.

Jan Venclík například uvedl, že jedenáct firem v průmyslové zóně dává práci pro tři a půl tisíce lidí. Ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Písku Kateřina Rybaříková dodala, že v poslední době se začaly hodně snažit firmy z textilního průmyslu, aby tradičnímu oboru vrátily někdejší lesk. „Vzniklo sdružení Textil, jehož založení iniciovaly hlavně písecké firmy. Ve sdružení je 29 firem z Písku i dalších měst Jihočeského kraje,“ vysvětlila. Prvním úspěchem je třeba vznik textilního oboru na průmyslové škole ve Strakonicích.

Ředitel kontaktního pracoviště píseckého Úřadu práce Jiří Brožák zmínil, že na Písecku je aktuálně 1217 nezaměstnaných lidí. Jen 500 z nich ale uvádí dobrý zdravotní stav. Zbytek jsou lidé se zdravotním znevýhodněním nebo lidé žijící jen ze sociálních dávek. Jiří Brožák dodal, že velká nezaměstnanost není ani mezi absolventy škol, kteří ale často najdou uplatnění mimo region.

Písecké postřehy přinesou v dalších týdnech rozhovory s oceněnými podnikateli. 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Nina 

  Reagovat

   

  No jestli platí své zaměstnance tím stylem co slýchávám dost často, tak je to ocenění určitě oprávněné:-D:-D:-D

  Vloženo 26.10.2016 16:39:59

 • písečan 

  Reagovat

   

  Vyhozené peníze a teplá místečka pro vyvolené.

  Vloženo 18.10.2016 13:11:29

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • Nikola Mišjaková 

   Reagovat

    

   Ale no tak ... není náhodou možné, že by to bylo prostě tak, že jsou dobří a proto jsou ocenění? Zkuste se příště podepsat a neschovávejte své anonymní komentáře za nic neříkající přezdívky!

   Vloženo 26.10.2016 13:58:31

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hezké kecy, ale člověku je to k ničemu.

  Vloženo 18.10.2016 10:49:21

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace