Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Fotili jste zatmění Slunce? Pětistovka může být vaše

JIŽNÍ ČECHY – Páteční dopoledne bylo ve znamení částečného zatmění Slunce. To nastalo na každém místě republiky v jinou dobu. Šlo o největší zatmění Slunce viditelné z Česka mezi lety 2011 až 2026. Měsíc při něm zakryl 74 procent slunečního disku.

Pro ty, kteří se tento jedinečný úkaz vydali pozorovat a při tom si sebou přibalili fotoaparát nebo třeba jen mobil, jsme vyhlásili čtenářskou soutěž. Tady jsou pravidla:

Pošlete nám svoje fotografie tohoto úkazu. Všechny došlé fotografie uveřejníme na našem zpravodajském serveru Jižní čechy Teď. A tu nejpovedenější odměníme pětistovkou.

Fotografie posílejte na e-mailovou adresu marketing@jihocesketydeniky.cz. Do předmětu zprávy napište SLUNCE. Ve zprávě nezapomeňte uvést kontakty na sebe, tedy jméno a příjmení, poštovní adresu a telefon. Fotografie můžete posílat během dneška, tedy pátku 20. března, až do páté hodiny odpolední. Po uplynutí této doby všechny došlé fotografie probereme, redakční kolektiv je vyhodnotí a uveřejníme ve fotogalerii na webu. 

Autora té nejpovedenější, která od nás získá nejvíce hlasů, odměníme pětistovkou.  

První příspěvky už se nám scházejí v redakční adrese. A jsou opravdu moc pěkné. Je zajímavé, jaké metody fotografové při snímání použili. Je vidět, že si dokážeme poradit se vším.

Jen tak pro zajímavost uveřejňujeme, jak se podařilo zatmění vyfotit nám z okna redakce Týdeníku Táborsko. Foceno mobilním telefonem, dnes v 11.47, přes počítačovou disketu.  

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace