Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Hejtmanka Ivana Stráská ocenila mladé olympioniky. Za vzornou reprezentaci kraje poděkovala i rodičům a trenérům

 Autor: Foto Radek Šíma

    Autor: Foto Radek Šíma

ČESKÉ BUDĚJOVICE - "Nejenom jménem svým, ale i dalších představitelů Jihočeského kraje vám děkuji za vzornou reprezentaci našeho regionu na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v Pardubickém kraji. Přeji vám, abyste ve sportu pokračovali, dále zakoušeli ten krásný pocit vítězství a za pár let si možná uvědomili, že vám sport pomohl přenést si do života zdravou soutěživost, bojovnost a schopnost hrát fér," tak hejtmanka Ivana Stráská poděkovala jihočeským medailistům, s nimiž se sešla ve středu 21. března na krajském úřadu.


Hry se v Pardubickém kraji konaly od 28. ledna do 2. února letošního roku a mladí Jihočeši na nich se ziskem 150 bodů obsadili mezi kraji osmé místo. Získali celkem devět medailí, z toho 4 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové.

Úspěšní sportovci si ze setkání kromě poděkování odnesli poukázky na nákup sportovního zboží a další drobné dárky. Hejtmanka na závěr vyzdvihla hlavně zásluhy trenérů a rodičů mladých sportovců. „Bez úsilí vašich trenérů a podpory rodičů, kteří vás ke sportu přivedli, byste nebyli tam, kde jste," uzavřela hejtmanka.

Na úspěchu mladých Jihočechů se nejvíce podíleli závodníci v biatlonu a krasobruslaři. Závodnice v biatlonu Hanka Randáková se může pochlubit bronzovou, stříbrnou i zlatou medailí, krasobruslařka Lucie Novotná získala také zlato, stejně tak, jako snowboardista Jan Rataj. Historickým úspěchem je vůbec první zlatá medaile v alpské disciplíně, kterou pro Jihočeský kraj vybojoval Štěpán Kroupa. Další stříbrnou medaili získal Lukáš Vochozka za krasobruslení, o bronzovou medaili za biatlon se s Hankou Radákovou dělí také Lenka Bártová a Johanka Hůrková. Poslední dvě bronzové si odnesl Jakub Bouška v běžeckých disciplínách.

Setkání s mladými sportovci se zúčastnili i další krajští radní a zastupitelé.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  To tady teď každý den pojede PR z krajského úřadu ???

  Vloženo 22.3.2018 09:49:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace