Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Intriky a lži. Ohavně podváděla seniory a přišla si na půl milionu

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Českobudějovičtí kriminalisté, specialisté v oblasti hospodářské trestné činnosti, zahájili trestní stíhání sedmatřicetileté ženy, která se dopustila naprosto ohavného jednání. Od května roku 2017 do jara 2018 způsobila svými podvody a lžemi několika lidem a firmě škodu za více jak 500 000 korun. Vše začalo roku 2017, když žena zneužila svého zaměstnání ve firmě, která poskytuje služby seniorům.

 

Velmi brzy navázala v rámci své práce kontakt se seniorským manželským párem, ze kterého pod záminkou splacení dluhu bance vylákala neuvěřitelných 340 000 korun. Sice mezi sebou uzavřeli dohodu o tom, že žena svůj dluh co nejdříve splatí, nicméně, ona musela vědět, že tak nemůže učinit, jelikož v té době žila ve velmi nepříznivé finanční situaci, kdy nebyla schopna splácet své závazky a byly na ní již vydané exekuční rozhodnutí.

Z peněž, které vylákala z poškozených, uhradila některé své pohledávky u finančních společností, a pro poškozené se stala "nedostupnou". Poškozený ji několikrát kontaktoval, žena slíbila, že dluh uhradí z prodeje nemovitosti, kterou však nikdy nevlastnila.

Dále si od jiného muže vypůjčila dalších 60 000 korun, a v tomto případě měla slíbit, že dluh uhradí po majetkovém vyrovnání se s manželem, tedy jejich rozvodu. Háček byl však v tom, že vdaná nikdy ani nebyla, tudíž opět ve všem lhala.

Třešničkou na dortu v tomto otřesném případě zneužívání důvěry lidí se pak stává další její počin, který spočíval v tom, že měla rozvážet lidem obědy z restaurace, přičemž jednou za měsíc měla vyinkasované peníze dát majiteli restaurace. Ani v tomto případě však své sliby nesplnila a nechala po sobě škodu za dalších více jak 100 000 korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace