Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

  pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

  Komická opera.

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Jak se dostat vlakem na pochod Praha - Prčice

Ilustrační foto z Nadějkova

Ilustrační foto z Nadějkova

JIŽNÍ ČECHY - České dráhy výrazně posílí dopravu na 53. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 19. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati Praha – České Budějovice posilové vlaky a zvětší kapacitu ostatních pravidelných spojů. Vybrané dopolední vlaky navíc mimořádně zastaví ve stanici Střezimíř, odpolední pak ve stanici Heřmaničky. Posílená bude také regionální doprava, kromě vlaků z Prahy do Benešova a navazujících spojů do Tábora budou mít větší kapacitu také vlaky do Milevska a Sedlčan, kde jsou další startovní místa. Pochod Praha - Prčice má 16 pěších tras, čtyři cyklotrasy a jednu vozíčkářskou trasu z Miličína. Dvě pěší (31 a 40 km) a jedna cyklotrasa (62 km) startují od domu kultury v Milevsku, v regionu pak je ještě pěší trasa (30 km) z Petrovic od školy. Z autobusového nádraží v Táboře startují dvě pěší (30 a 43 km) a dvě cyklotrasy (73 a 58 km). Jedna pěší trasa (36 km) má start na autobusovém nádraží v Mladé Vožici.


Mimořádné vlaky na pochod Praha – Prčice
Před startem pochodu a po jeho závěru vypraví České dráhy mimořádné spěšné vlaky. Z Prahy hl.n. do Tábora pojedou v 7.00 a v 7.55. Vlak v 7.00 zastaví v Praze-Vršovicích, Benešově u Prahy, Bystřici u Benešova, Olbramovicích, Voticích a Střezimíři, spoj v 7:55 zastaví navíc v Praze-Hostivaři.
Dva mimořádné vlaky pojedou také odpoledne ve směru do Prahy. Začínat budou v Heřmaničkách, odkud budou odjíždět v 17.56 a 19.56 a zastaví ve Voticích, Olbramovicích, Benešově u Prahy, Praze-Vršovicích a jízdu ukončí na pražském hlavním nádraží.

Mimořádné zastávky

Vybrané dopolední dálkové vlaky Českých drah mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádně zastaví ve stanici Střezimíř, kde se nachází jedno ze startovních míst pochodu (rychlíky tu obvykle nezastavují). Budou tu moci vystoupit cestující, kteří pojedou vlaky s odjezdy z Prahy hl.n. ve směru České Budějovice v 6.31, 7.31 a 8.31, a také cestující, kteří použijí rychlíky v opačném směru s odjezdy z Českých Budějovic do Prahy hl.n. v 6.01 a 8.01. Ve Střezimíři zastaví i mimořádně vypravené spěšné vlaky s odjezdy z Prahy hl.n. v 7.00 a 7.55.
Pro odvoz účastníků pochodu bude většina odpoledních rychlíků spojující Prahu s Českými Budějovicemi zastavovat ve stanici Heřmaničky. K této stanici je odpoledne dovezou autobusy kyvadlové dopravy z náměstí v Prčici.

Ve směru do Prahy v Heřmaničkách zastaví pravidelné rychlíky a expresy ve 13.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 a 22.04 a spojení doplní také mimořádné vlaky s odjezdy v 17.56 a 19.56. Ve směru do Českých Budějovic pojedou z Heřmaniček vlaky každou hodinu mezi 14.30 a 21.30 a ještě ve 23.00. Kromě toho můžou cestující k cestě z Heřmaniček využít i pravidelné osobní vlaky a mimořádně vypravené spěšné vlaky.
Účastníky pochodu upozorňujeme, že v souvislosti s výlukovou činností mezi stanicemi Praha-Holešovice a Praha hl.n. budou v době od 8.55 do 18.00 všechny dálkové vlaky na trase Praha – České Budějovice začínat a končit na pražským hlavním nádraží a nepojedou z / do Holešovic. Cestující by také neměli přehlédnout, že spoje tzv. Jižního expresu (Praha – Linec a Praha – Český Krumlov) nebudou zastavovat v místech startu pochodů a na své trase mezi Prahou a Českými Budějovicemi budou zastavovat pouze v Táboře. Výjimkou bude jen poslední večerní expres ve směru do Prahy s odjezdem z Českých Budějovic ve 20.55, který oproti pravidelnému jízdnímu řádu zastaví navíc v Heřmaničkách (odjezd ve 22:04).

České dráhy očekávají, že na pochod pojede vlakem velké množství účastníků. Proto zařadí do  rychlíků mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádné posilové vozy. Některé ranní vlaky budou mít až dvanáct vozů. Větší posílení již z technologických dů vodů není možné. Kapacitnější soupravy budou řazeny také na regionálních vlacích z Prahy do Benešova u Prahy (některé ranní a odpolední vlaky budou posíleny o jednu soupravu CityElefant), z Benešova u Prahy do Tábora, z Olbramovic do Sedlčan i z Tábora do Milevska.

Kyvadlová autobusová doprava Prčice – Heřmaničky
V sobotu 19. května odpoledne bude zajištěna za úplatu smluvní kyvadlová autobusová doprava z Prčice k železniční stanici Heřmaničky. Interval mezi spoji bude záležet na počtu cestujících. Autobusy by měly jezdit do cca 21 hod., aby bylo možné stihnout poslední rychlík do Prahy. Kompletní výčet informací od pořadatele je na internetové stránce www.praha-prcice.cz/pochod.

Přeprava kol na Pochod Praha – Prčice
Pochod Praha – Prčice zahrnuje také několik cyklotras, které vedou do Prčice z Prahy, Milevska a Tábora. Cyklotrasa z Prahy je vedena jako jednosměrná, cyklotrasy z Milevska a z Tábora jsou okružní. Cyklisty upozorňujeme, že ve všech rychlících a expresech mezi Prahou a Českými Budějovicemi je povolena přeprava jízdních kol pouze s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo. Z bezpečnostních důvodů nebude ve stanici Heřmaničky možný nástup cestujících s jízdním kolem do rychlíků a expresů. Cestujícím s jízdním kolem České dráhy doporučují, aby při návratu do Prahy dojeli na kole do Benešova a odtud využili pravidelné osobní vlaky linky S9 ze stanice Benešov u Prahy. Méně zdatní cyklisté mohou využít pravidelné osobní vlaky a mimořádné spěšné vlaky ze stanice Heřmaničky. I přes výrazné posílení těchto spojů ovšem nelze zaručit nástup všech cestujících s jízdním kolem.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Komunistická pakáži, bývalá i současná, jste lotři a táhněte do prčic

  Vloženo 17.5.2018 15:18:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Imperialisti a vykořisťovatelé tam v prčicích jsou již dávno

   Vloženo 18.5.2018 09:47:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace