Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Swing Band Tábor

    neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

    Koncert.

  • Bartolomějské posvícení

    neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

    Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Jedno těžké a dvě lehká zranění, škoda přes 130 000. Zasahoval i vrtulník. To je bilance ranní nehody u Hořic na Šumavě

ČESKOKRUMLOVSKO - Všechny složky Integrovaného záchranného systému, tedy hasiči, záchranka i policie vyjížděly dnes krátce po páté hodině ráno k dopravní nehodě, která se stala na silnici I/39 u odbočky na Šebanov, v katastru Hořic na Šumavě. Střetla se tady tři osobní vozidla. Fiat Marea a dvě Škody Fabia. Při nehodě došlo k jednomu těžkému a dvěma lehkým zraněním. Třiadvacetiletý řidič Fiatu byl s těžkým zraněním transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice.

Podle prvotních informací řidič osobního vozu Fiat Marea, který jel ve směru od Českého Krumlova, z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně přejel na rovném a přehledném úseku do protisměru, kde se čelně střetl s právě projíždějícím osobním vozidlem Škoda Fabia, které řídil dvacetiletý řidič. S ním ve vozidle cestovala čtyřicetiletá spolujezdkyně. U obou došlo k blíže nezjištěným zraněním, s kterými byli po ošetření na místě transportování do českokrumlovské nemocnice. Za vozidlem Fiat jel osobní automobil Škoda Fabia, řízený osmačtyřicetiletým řidičem, který pravděpodobně nestačil na nečekanou situaci zareagovat a narazil do zadní části vozidla Fiat.

Silnice byla od páté hodiny ranní do tři čtvrtě na sedm zcela neprůjezdná, pak byl provoz řízen kyvadlově. Krátce po osmé hodině ranní byla komunikace plně zprovozněna. Celková škoda byla odhadnuta na 130 tisíc korun.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. Test na přítomnost alkoholu u řidičů škodovek byl negativní. Zda i těžce zraněný řidič nebyl pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v českobudějovické nemocnici.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace