banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Mosty

    sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

    Art festival.

  • Tata boys

    sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská záchranářka Kateřina Zvonařová dostala cenu

JIŽNÍ ČECHY - V Ostravě proběhlo 18. října v rámci XXIII. Dostálových dnů urgentní medicíny již potřetí předávání cen Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR. Jde o ocenění udělené pracovníkům zdravotnických záchranných služeb jako výraz poděkování a úcty k vynikající úrovni jejich práce. Cena Asociace záchranných služeb ČR je udělována od roku 2014 a mezi oceněnými jsou nejen lékaři, zdravotničtí záchranáři a řidiči, ale i pracovníci, kteří se významně podílejí na chodu organizací z administrativních pozic.

 

Za vynikající diagnostickou rozvahu a okamžitý léčebný zásah vedoucí k záchraně života dítěte obdržela ocenění  Kateřina Zvonařová ze  zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

„Kateřina Zvonařová je velmi zkušená záchranářka, s rychlým rozhodováním na podkladě výborných znalostí akutních stavů, jejich diagnostikou a léčbou. Tyto vlastnosti se plně projevují při výjezdech, v poslední době při záchraně života malého chlapce s náhlou poruchou srdeční činnosti,“ vyjmenovává schopnosti vyznamenané Kateřiny Zvonařové mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Kateřina Zvonařová zahájila svou profesní kariéru v roce 1985 jako sestra na chirurgickém oddělení v Táboře. Od roku 1991 v tomto zařízení působila jako anesteziologická sestra. V roce 1995 začala pracovat na ZZS Tábor jako výjezdová sestra a operátorka.

V současné době pracuje v Oblastním středisku ZZS v Prachaticích. Jako lektorka se věnuje školení pracovníků v oblasti krizového řízení a připravenosti na mimořádné události. Je také členkou realizačního týmu mezinárodní soutěže Rallye Rejvíz.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace