Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští hasiči-potápěči se zúčastnili Mezinárodního mistrovství Polska

JIŽNÍ ČECHY/POLSKO - Hasiči ze čtyř evropských států bojovali 6. a 7. září na 24. Mistrovství Polska hasičů – potápěčů. V Bornem Sulinowo soutěžili v individuální kategorii i v kategorii družstev hasiči z domácího Polska a dále z Bulharska, Německa a České republiky.

Obě disciplíny popsal jeden z účastníků mistrovství českobudějovický hasič-potápěč Petr Sedláček: "V individuálním závodě každý z účastníků nejprve háže do vody mezi dvě bóje házecí pytlík. Po úspěšném hodu stahuje pytlík na plošinu, skáče do vody, plave přibližně 20 metrů až k bóji, na které je v hloubce cca 4 metry uchycena figurína. Tu musí závodník vyzvednout – zachránit. S figurínou pak plave k molu, ze kterého startoval. Tady figurínu zavěsí na bójku vedle mola, skáče do lodi, obepluje bóji, u které zachraňoval figurínu, a míří do cíle."

Do individuálního závodu, kde mají jednotliví soutěžící pouze základní potápěčské vybavení (maska, ploutve, šnorchl), se přihlásilo celkem 72 závodníků.

Skvělého úspěchu dosáhnul českobudějovický Jakub Karvánek, který obsadil 16. místo. Stal se tak nejlepším zahraničním závodníkem. Jeho kolegové – Jan Jungwirt z Frymburka a Milan Chuchel sloužící v Trhových Svinech – skončili na 31., resp. na 38. místě.

V závodě tříčlenných družstev je jeden z potápěčů vybaven opět jenom základním potápěčským vybavením, druhý má již oblek, celoobličejovou masku, ploutve a kompas, a třetí závodník kromě vybavení totožného s druhým kolegou má navíc zvedací vak, tlakovou láhev se vzduchem a vzduchovou pistoli.

Ani v soutěži družstev se naši potápěči neztratili. Ve velmi silné konkurenci 24 týmů obsadili 15. místo.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace