Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Karel Schwarzenberg v písecké Sladovně. S lidmi debatoval o volbách, vládě i táboru v Letech

PÍSEK – Ve čtvrtek 8. února zavítal do Písku politik Karel Schwarzenberg. Na programu měl dvě setkání s veřejností – první absolvoval na půdě Obchodní akademie v Písku se studenty, druhé pak v prostorách Sladovny, kam za ním dorazily desítky posluchačů. Organizátorem akce byla Česká křesťanská akademie, která má v Písku místní skupinu. Vede ji Pavel Sekyrka, ředitel Obchodní akademie, který se ujal moderování debaty.

 

Při diskuzním pořadu byly jedním z hlavních témat prezidentské volby a duel Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Karel Schwarzenberg kandidoval v historicky první přímé volbě před pěti lety, kde ve druhém kole prohrál s Milošem Zemanem. „Kandidovat proti hlavě státu je vždy těžké. Správným krokem Miloše Zemana během prvního období byly cesty za občany. Byla to sice předvolební kampaň, ale já bych to udělal stejně. Vážím si také toho, že Miloš Zeman vyznamenal Nicholase Wintona. Jinak ale u současného prezidenta vidím rozpad osobnosti a ješitnost,“ řekl Schwarzenberg.

Odpovídal také na dotaz k aktuální kauze tábora v Letech, kterou přiživily výroky místopředsedy Poslanecké sněmovny Okamury a jeho kolegy z SPD Roznera. Tábor v Letech sloužil od roku 1940 jako pracovní a od roku 1942 jako sběrný a cikánský tábor. „Byl to zločin!,“ prohlásil Karel Schwarzenberg. Dodal, že bez vlivu Německa by tento tábor nevznikl, ale že se jedná i o český problém.

Karel Schwarzenberg mluvil také o kůrovci na Šumavě, prezentoval svůj názor na skládání vlády nebo výsledek TOP 09 ve volbách. Více se dočtete v tištěném týdeníku Písecké postřehy, který bude na stáncích ve středu 14. února.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace