Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Komunitní centrum ve Slabčicích bude stavět firma Kočí

 Autor: Obec Slabčice

    Autor: Obec Slabčice

SLABČICE – V pondělí 4. listopadu se sešli zastupitelé Slabčic. Nejdůležitějším bodem jednání byla zakázka na výstavbu komunitního centra na místě staré fary. Slabčice vypsaly výběrové řízení na zhotovitele a jak uvedla starostka Jana Patceltová, došlo zde ke komplikaci. Hodinu před ukončením lhůty pro přijímání nabídek přišly námitky proti podmínkám zadání od firmy ACG Real. Ta si stěžovala, že zadávací řízení bylo netransparentní a diskriminační. Slabčice totiž požadovaly certifikaci ISO, kterou většina velkých firem má. Firma ACG Real toto nesplňovala, a tak podala námitky.

 

Starostka Jana Patceltová konzultovala celou situaci s právníky. Nakonec bylo vydáno rozhodnutí o námitkách stěžovatele a námitky byly zamítnuty. Pro stěžovatele tu byla ještě do 28. října možnost odvolání. Jelikož této lhůty nevyžil, nemusela obec přihlížet k jeho námitkám a mohla rozhodnout, komu tuto poměrně náročnou stavbu zadá.

Ve Slabčicích se poté sešla výběrová komise. Ta jednala o třech nabídkách od firem Protom Strakonice, Uniko Písek a písecké firmy Kočí. Firma Protom nabídla cenu 10 387 810 Kč, Uniko Písek 10 697 807 Kč a Kočí 10 187 145 Kč včetně DPH.

Firma Kočí se díky nejnižší ceně ocitla na prvním místě. Poté už mělo slovo zastupitelstvo, které doporučení od výběrové komise jednomyslně schválilo. Celou akci bude muset obec sama profinancovat a teprve následně dostane dotační peníze. I proto starostka Jana Patceltová navrhla rozpracovat úvěrovou nabídku od České spořitelny. Na úroky z úvěru lze pak získat krajskou dotaci. Přijetí úvěru bude schvalovat zastupitelstvo v prosinci.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace