Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Oldřích Janota

  pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

  Koncert.

 • Setkání seniorů

  pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Kovářov ožil tradičním folklorním festivalem. Přijely soubory z Doudleb, Písku, Zlivi, Pacova, Českých Budějovic i z Moravy

KOVÁŘOV - Pořadatelé 22. ročníku jihočeského folklorního festivalu v Kovářově na Písecku mohou být spokojení. V sobotu se vyvedlo krásné slunečné odpoledne, a tak roztančená a rozezpívaná kovářovská náves měla tu správnou pohodovou atmosféru. Ostatní části festivalového programu jako seminář vedoucích souborů nebo krojovaná nedělní mše v kovářovském kostele by jistě bez problémů mohly proběhnout i za deště, ovšem pro hlavní program je počasí stěžejní. Má úplně jinou atmosféru na venkovním jevišti pod kaštany než v kulturním domě. O tom ostatně svědčí i naše fotoreportáž. Hostitelem byl domácí Kovářovan.

 

Do Kovářova přijely soubory Doudleban z Doudleb, Bystřina ze Zlivi, Trnávka z Pacova, Písečan, Malý furiant z Českých Budějovic a vždy vřele vítaný moravský folklor přivezli zpěváci sboru Studánka z Březí u Mikulova. Program jako už tradičně otevíral domácí soubor Kovářovan. 

V sobotu odpoledne prošel Kovářovem průvod souborů od kulturního domu na náves, kde každý soubor napřed uvedl na jevišti krátkou zdravici a pak už následovaly folklorní pořady jednotlivých účastníků festivalu. Diváky i účinkující přijel pozdravit senátor Jaroslav Větrovský a náměstek jihočeské hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch přijíždět nemusel, ten je v Kovářově doma. Oba pozdravili a ocenili zakladatelky, které stály u zrodu domácího souboru Kovářovan, který pečuje o zachování folkloru národopisné oblasti Kozácka, Annu Hezoučkou a Martu Pešičkovou.

Na návsi se konal i tradiční lidový jarmark a letošní novinkou byla soutěž o nejlepší domácí chleba. Soutěžních vzroků se sešlo dvanáct a vítězkou se stala Hana Fauknerová. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vobořilová 

  Reagovat

   

  Hezké, stokrát lepší než ten paskvil (městská slavnost) v Písku!! Moraváci super nej!

  Vloženo 13.6.2017 13:47:07

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace