Doprovodný program festivalu.

• Květnové pečení chleba

sobota 25.5 9:00 až 13:00 - Lenora, veřejná pec

Krajský přebor: Veselí ztroskotalo na nepřesnostech

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - První jarní zápas odehráli hráči veselské Lokomotivy na domácí půdě proti béčku Písku. Vstup do soutěže se po zimní přestávce svěřencům trenéra Lukáče vůbec nepodařil. Veselští nevstřelili ani branku a na dostřel píseckého brankáře Charváta se dostávali jen s obtížemi. Trápili je časté nepřesnosti a neschopnost prokombinovat se alespoň k soupeřovu vápnu. Hosté ve svém týmu využili služeb zkušeného Jana Zušťáka, který také v 25. minutě otevřel po chybě domácí obrany skóre. Před odchodem do kabin se ještě hlavou trefil Zeman. Lokomotiva nedokázala ani v druhé půli svého soupeře zatlačit a k ohrožení branky se dostala až v závěru. Veselí prohrálo s Pískem 0:2 a za týden čeká žlutomodré nesnadný zápas v Jindřichově Hradci.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – FC Písek B 0:2 (0:2), branky: 25. Zušťák, 42. Zeman, rozhodčí Tůma – Reitinger, Klátil, ŽK (1-0): 70. Maruška.

Další podrobnosti z utkání, zhodnocení duelu trenéry či rozhovor s Michalem Sokoltem čtěte ve středečních novinách.