pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Divadelní představení.

• Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Králové prohospodařili slibný náskok a tekla krev

PÍSEK - V rámci 11. kola hokejové extraligy juniorů přivítali písečtí mladíci na svém ledě soupeře z východu Čech, který zaujímal poslední místo tabulky skupiny Západ. Průběh utkání v prvních dvou třetinách odpovídal postavení týmů v tabulce, když v její polovině se držící domácí vedli rozdílem tří gólů a nic nenasvědčovalo tomu, že by všechny body neměly zůstat u Otavy. Jenže v závěrečné třetině se hosté nadechli k mohutnému náporu a třemi góly vyrovnali stav na 4:4, když domácí v závěru základní hrací doby nevyužili výhodu přesilové hry, která však trvala jenom pár vteřin, ale pokračovala i v pětiminutovém prodloužení. Do toho tedy Králové vstoupili ve čtyřech, hosté ve třech, ale ani tuto výhodu Písečtí nedokázali využít a gól nepadl ani na jedné straně. A tak o bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch všech pět domácích borců selhalo, za hosty skóroval jediný Ondřej Šťastný a vítězná radost byla v chrudimském táboře. Nečekaně zbytečně příliš mnoho práce měl službu konající lékař. Nejdříve ošetřoval krvavé zranění jednoho z členů realizačního týmu domácích, když hráč jeho celku vyhodil na střídačku kotouč, který ho zasáhl do hlavy. Poté se po jedné z potyček poroučel s krvavým zraněním hlavy z ledové plochy jeden z domácích hráčů a lékař měl podruhé plné ruce práce.

IHC Králové Písek - HC Chrudim 4:5 (3:1, 1:0, 0:3 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Novotný (Jan Karbulka, Krýner), 12. Krýner (Jan Karbulka), 14. Krýner (Šafář), 23. Egert (Šafář, Přibyl) – 13. Pejzl (Prýl, Šťastný), 44. Langr (Cimburek), 52. Formánek (Langr, Hledík), 54. Hykl (Odehnal), rozh. náj. Šťastný
Rozhodčí: Poskočil – Kreuzer, Vavruška. Vyloučení: 4:6 + TS (Písek neproměnil)
Písek: Buchta – Vajner, Fríd, Andrle, Kulvejt, Cibuzar, Novotný, Jan Karbulka, Tampier, Šafář, Přibyl, Egert, Kurfürst, Petřík, Brož, Krýner