banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Matka devíti dětí uškrtila novorozence. Dostala 15,5 roku, ale odvolala se

Ilustrační foto , Autor: babyweb

Ilustrační foto     Autor: babyweb

AKTUALIZOVÁNO - 2.9.2013 15:52

ČESKOBUDĚJOVICKO / PÍSECKO – Dvaatřicetiletá matka bezprostředně po porodu omotala novorozené holčičce kolem krku tepláky a uškrtila ji. Poté ji zabalila do igelitky a půl roku ji měla vedle postele. K vraždě došlo v březnu loňského roku ve Chvaleticích na Písecku. Za vraždu novorozené dcery ji vyměřil krajský soud 15,5 roku vězení. Žena měla čin promyšlený a zapojila do něj i svého nezletilého syna. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná se ihned odvolala.

Matka těhotenství tajila, nosila volné oblečení, k doktorovi nešla a porodila doma. S manželem v tu dobu již nežila.
"Udělala jsem to, protože jsem se bála ostudy, že jsem podeváté těhotná," vysvětlila u soudu matka devíti dětí, z toho dvou dvojčat. Tři z nich vychovává otec, jeden syn je v kojeneckém ústavu a ostatní dala k adopci.
Při porodu se tělíčko holčičky zaseklo, vytáhl ji a přetrhla pupeční šňůru. Pak vzala tepláky, omotala jí je kolem krku a utáhla. Na záchodě pak vytlačila placentu. Třem dětem, které byly doma, nic neřekla. Nikdo nevěděl, že je těhotná.
Žena tělíčko novorozence schovala mezi skříň a postel a přikryla jej bundami. Vzala si ho sebou, i když se po několika měsících stěhovala. Až na podzim dítě zakopala na zahradě.

Podle soudních znalců jednala žena zcela s rozmyslem, už své těhotenství skrývala, na svůj devátý porod se doma připravila. Několik měsíců nato navíc se svým novým partnerem znovu otěhotněla. Přitížilo jí, že do úklidu po porodu zapojila svého nezletilého syna. 

Soud mohl dvaatřicetileté ženě vyměřit 15 až 20 let vězení. 

 

 Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace