Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Memoriál Jardy Dědourka: Kdo přeruší nadvládu Táborska?

MILEVSKO – Už tuto sobotu 14. července se na milevském trávníku uskuteční třiadvacátý ročník Poháru FC ZVVZ Milevsko, který bude zároveň sedmým ročníkem Memoriálu Jardy Dědourka. Vítězný hattrick aktuálně drží Táborsko, které ovládlo poslední tři ročníky. Předtím neúspěšně útočila na zlatý trojzubec po triumfech z let 2013 a 2014 také juniorka Příbrami. Domácí vzduchotechnici loni skončili až poslední, když v semifinále podlehli kombinovanému výběru z Písku 0:2 a v utkání o bronz Čimelicím 0:1. Dlouhá série Milevských bez titulu tedy stále trvá. „Výsledky pro nás v této fázi nejsou důležité, je to období zkoušení, experimentů a testování nových hráčů, ale na druhou stranu je to domácí turnaj a už bychom ho chtěli vyhrát. Každoročně je to pro nás emotivní vzpomínka, na turnaj se těšíme, protože jsme toho s Jardou Dědourkem plno odkopali. Byl to výborný kluk a rádi si na něho zase zavzpomínáme,“ sdělil trenér milevského A týmu Miroslav Strnad.


Letošního ročníku se kromě domácích zúčastní Písek U19, obhajující Táborsko U19 a středočeský nováček turnaje MFK Dobříš, účastník divize A. Strnadův tým se před turnajem sešel na prvním tréninku po letní pauze ve středu 11. července. „Začneme pozvolna, první tréninky jsou vždycky trochu poznávací a oťukávací," zmínil se. Na Memoriálu by měla za domácí poprvé nastoupit jedna z potenciálních posil – milevský odchovanec Roman Maršík, který působil naposledy v divizním Roudném. „S ním počítám, telefonicky jsme se domluvili a chce začít přípravu u nás. A uvidíme, co Smetana, jestli už také nastoupí s námi, nebo ještě vyzkouší štěstí ve třetiligovém Písku. To momentálně nevím," uvedl Strnad, který by chtěl sáhnout také do dorostu a B týmu. „Hrát budeme dva zápasy, takže se širší kádr určitě hodí. Oslovím hlavně kluky, kteří teď skončili v dorostu, chtěl bych vyzkoušet zejména Jakeše, Hejla nebo Vanýska," uzavřel.

Program: 12 Milevsko – Písek U19, 13.15 slavnostní zahájení (nástup všech mužstev), 13.30 Dobříš – Táborsko U19, 14.45 přestávka (zápas přípravky), 15.45 utkání o třetí místo, 17.00 finále.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace