banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Memoriál Josefa Straky zakončil hokejovou sezonu v Milevsku, z vítězství se radovali Hockey Tigers 55

MILEVSKO – O uplynulém víkendu proběhl na milevském zimním stadionu velký dvoudenní turnaj pro hokejisty ročníku narození 2009 a mladší – 7. ročník Memoriálu Josefa Straky, dědečka současného hokejisty Božetic Marka Straky. Loni se Memoriál uskutečnil poprvé od roku 2005, taková odmlka už snad díky organizačnímu týmu kolem Zdeňka Klukáčka nehrozí. Sedmý ročník mezinárodního podniku v minihokeji tři plus jedna, na který dorazili kromě oddílů z celé republiky také hokejisté Speeders Bratislava, probíhal v sobotu od časného rána na dvou hřištích souběžně. Manšafty rozdělené do dvou skupin spolu sehrály vždy dva zvlášť obodované zápasy po sobě. V sobotu se odehrála podstatná část základních skupin, jejich zbytek a následné vyřazovací boje byly na programu v neděli.

Loňský titul na místě obhajovala Dukla Jihlava, která se však letos ani neprobojovala do nejlepší desítky. Na trůn po ní vystoupili dobře známí hokejisté Hockey Tigers 55, výběrový tým Romana Staňka, kteří v krásném a férovém finále porazili 5:3 druhý Tábor. Bronz putuje do Písku, kam ho odvezl tým bývalého milevského gólmana a dnes trenéra IHC Václava Pipka. Žlutomodří v utkání o třetí místo roznesli Břeclav vysoko 10:1.

Domácí manšaft HC Milevsko 2010, který vedou trenéři Lukáš Matějka a Jan Kolář, do turnaje vstoupil skvěle a po sobotě vedl průběžnou tabulku základní skupiny, když dokázal porazit i pozdější vítěze. V neděli už ale vzduchotechnici na své výkony nenavázali a nakonec obsadili sedmé místo, které vybojovali na závěr turnaje nejlepším výkonem druhého hracího dne – českobudějovické Lvy roznesli 7:2.

Konečné pořadí: 1. Hockey Tigers 55, 2. HC Tábor, 3. IHC Písek, 4. HC Lvi Břeclav, 5. HC Slavoj Zbraslav, 6. HC Rytíři Vlašim, 7. HC Milevsko 2010, 8. HC Lvi České Budějovice, 9. HC Benátky nad Jizerou, 10. HC Litomyšl, 11. HC Stadion Vrchlabí, 12. HC Dukla Jihlava, 13. Speeders Bratislava, 14. SK Horácká Slavia Třebíč.

Mnohé další zajímavosti a ohlasy přineseme ve středečním vydání Milevských novin. Turnaj zhodnotili trenér vítězů Roman Staněk, kouč domácího Milevska Jan Kolář nebo šéf organizačního týmu Zdeněk Klukáček, který celý turnaj perfektně připravil a už dnes připravuje příští ročník, na kterém by se prý mohla představit i výraznější mezinárodní konkurence.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace