banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Talkshow s Miroslavem Donutilem

  pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

 • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

  pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Město Písek chce kultivovat služby taxikářů. Bude je zkoušet

Na radnici začnou taxikáře přezkušovat.

Na radnici začnou taxikáře přezkušovat.

PÍSEK – Zastupitelé na březnovém jednání schválili návrh vyhlášky o provozování taxislužby na území města Písku. Odbor dopravy tím chce kultivovat služby taxíků. Celkem 35 aktivních dopravců, 55 vozidel taxislužby a 190 registrovaných řidičů. To je současný stav, který by se měl po zavedení vyhlášky podle předpokladů úřadu zredukovat. Impulsem pro vyhlášku, která bude obsahovat přezkoušení z místopisu, právních předpisů nebo z obsluhy taxametru, byla kritika dlouholetých taxikářů, že do provozování taxislužby se za nynějších benevolentních podmínek pouští i mnoho cizinců z místních ubytoven. Na špatné služby si pak stěžují zákazníci. Píseckým taxikářům to kazí jméno.

 

„Myslím si, že vyhláška by pomohla kultivovat prostředí v naší taxislužbě. Neznamená to, že od zítra budou všichni jako andílci, ale vyhláška by ke zlepšení mohla přispět. Prošla také oponenturou odporníků,“ vysvětlil místostarosta Písku Jiří Hořánek (ANO). Vedoucí odboru dopravy městského úřadu Michal Kovařík dodal: „Doby, kdy na náměstí stávaly dvě Volhy a všichni ty pány znali, jsou dávno pryč. Máme tu 190 evidovaných taxikářů, což je šílené číslo. Přicházíme s nimi do styku, když si k nám chodí žádat o průkaz řidiče taxislužby. Stačí jim prokázat, že nespáchali těžký zločin. Často se ale najde řidič, se kterým někdo musí jít, aby mu pomohl vyplnit formulář.“

Michal Kovařík dodal, že úroveň taxislužeb je svým způsobem i prezentace města navenek. V důvodové zprávě pro jednání zastupitelstva odbor dopravy uvedl, že současný stav občas vyvolává kritiku zákazníků i samotných taxikářů.

„Počítáme s tím, že v první fázi to bude určitá zátěž pro úřad, ale nečekáme, že se ke zkoušce přihlásí všichni. Myslím, že se jich nepřihlásí ani většina,“ řekl Michal Kovařík. První vlnu testů chce odbor dopravy překlenout počítačovými testy podobnými těm z autoškoly. „Nepočítáme s tím, že bychom pro odbor dopravy požadovali navýšení kapacity úředníků,“ ujišťoval vedoucí odboru zastupitele.

Vyhláška bude platit pro taxikáře, kteří zahájí jízdu na území města nebo zajišťují převoz po Písku. Pro novou vyhlášku hlasovalo 21 zastupitelů. Řidiči taxíků ji budou muset splnit do konce roku a platit bude na pět let. Obsahovat bude otázky ze znalosti místopisu, obsluhy taxametru a právních předpisů. 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Vladislav Tanáč 

  Reagovat

   

  Zbytečná "buzerace" městského úřadu. Co prosím Vás chcete na taxikářích zkoušet. Jezdím po Písku s různými provozovateli a je všechno v pořádku. Na co zkoušet cestopis, zákazník většinou cestu zná a když jí nezná nikdo, tak se použije navigace. Zkoušení právních předpisů, co je to za blbost. To by jste také mohli zkoušet všechny živnostníky, tam je těch právníckých problémů daleko více než u taxi.

  Vloženo 25.3.2018 20:16:16

 • Petr 

  Reagovat

   

  Přesně tak, je třeba redukovat konkurenci. Přece nám ty mladší nebudou brát kšefty.

  Vloženo 24.3.2018 10:30:40

 • Pete 

  Reagovat

   

  Taxíky by měli být jednotně „barevní“, nejlépe žlutí. taxík pomalovaný jako od kolotoče ve mě vůbec nevzbuzuje důvěru.

  Vloženo 23.3.2018 16:12:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace