Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Relaxační malba pro dospělé

  pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

 • Václav Neckář se skupinou Bacily

  pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Město Písek nakonec dodrží smlouvu s Lidlem

 Lidl chce v Písku vybudovat u nádraží vyvýšenou prodejnu s parkováním i pod marketem. , Autor: Foto archiv

Lidl chce v Písku vybudovat u nádraží vyvýšenou prodejnu s parkováním i pod marketem.     Autor: Foto archiv

PÍSEK – Písecké zastupitelstvo definitivně schválilo konečné znění smlouvy na prodej pozemků společnosti Lidl, která hodlá modernizovat svůj market u autobusového nádraží v Písku. Přestože město prodej ploch několikrát podpořilo, málem si hodilo pomyslný klacek pod nohy, když letos napoprvé neschválilo finální verzi smlouvy. Lidl už ale před tím splnil podmínky a získal potřebná povolení. Kdyby se akce vinou rozhodnutí zastupitelstva zadrhla, mohlo by to mít pro město nemilé následky. Případný soudní spor by prý dozajista prohrálo.

 

Předmětem prodeje byl pruh pozemků kolem současného parkoviště lemující nájezd na silnici I/20 ve směru na Prahu. Tyto plochy ještě patřily městu, jinak pozemky pod dnešním marketem a parkovištěm už řadu let vlastní Lidl, který je získal od ČSAD. Kritické ohlasy k prodeji vyvolával hlavně fakt, že parkoviště u Lidlu využívají lidé jako veřejné, ale to se má změnit. Řetězec už si to nepřeje a na vjezd dá závoru, jako už to ostatně udělal v jiných městech, kde hájí parkovací místa pro své zákazníky. Za to si ale město vymohlo třímilionový příspěvek na parkoviště pro blízké sídliště Jih. Peníze si Písek obratem přidal do rozpočtu na revitalizaci a zkapacitnění parkovacích ploch na sídlišti a proto bylo neschválení konečného znění smlouvy k prodeji pozemků velmi překvapivé.

Na druhý pokus už zastupitelstvo odprodej podpořilo. „V roce 2003 koupil Lidl část pozemků autobusového nádraží a vybudoval tam prodejnu, kde chce dnes dělat zásadní přestavbu s novými parkovacími místy. Proto chce omezit vjezd závorou. Plánované parkoviště zasahuje částečně na pozemky města, proto byla uzavřena smlouva o smlouvě budoucí, že město za určitých podmínek pozemky prodá. Společnost Lidl podmínky splnila, má pravomocné územní rozhodnutí a parkoviště za jejich tři miliony je hotové. Máme potvrzeno, že společnost Lidl má i souhlas s umístněným stavby, takže může začít. Společnosti nic nebrání, protože naše předchozí kroky stavbu umožnily. Pokud prodej neschválíme, dojde to k soudu, který nařídí smlouvu podepsat. Město bude mít z ostudy kabát," shrnula místostarostka Petra Trambová (Pro Písek) všechny informace.

„Město se má chovat jako solidní partner, který plní závazky z minulosti. Partnerům je jedno, jestli v zastupitelstvu sedí Pepík nebo Franta, ale berou nás jako jednotný celek. Žádám o podporu a dokončení akce," apeloval na kolegy Karel Vodička z KSČM. Jeho stranický kolega Jiří Ječar dodal, že v prvopočátku měl k transakci výhrady. „Po zralé úvaze ale návrh podpořím," řekl.

„To teda není jedno, jestli tu před tím seděl Petr nebo Pavel. Já nejsem povinný se ztotožnit s názorem minulého zastupitelstva města. Situace je ale taková, že na našem názoru nezáleží a nezbývá, než to schválit. Právní důsledky jsou nasnadě," komentoval situaci nový zastupitel za Piráty Michal Horák. Michal Čapek z ANO, také nováček v zastupitelstvu, podotkl, že neschválení kupní smlouvy by stejně ničemu nezabránilo. „Lidl má veškerá povolení. Nestyděli jsme se od něj inkasovat tři miliony na parkoviště, tak nevidím důvod, proč bránit podpisu smlouvy. Můžeme město vystavit sankcím. Je absurdní hlasovat o dodržování smluv, není důvod to nepodpořit," dodal.

Pro schválení smluv byli všichni přítomní zastupitelé kromě Pirátů Martina Brože a Michala Horáka. První jmenovaný byl proti, druhý se zdržel hlasování. Rekonstrukce prodejny byla zahájena na začátku června – hotovo má být v únoru příštího roku. Do té doby bude market zavřený. Za prodej pozemků město inkasuje 267 228 korun.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • MAREK KALINA 

  Reagovat

   

  PRAVDA ČEŠI BUDOU OTROCI MUSLIMŮ ,NĚMCŮ A BANDEROVCŮ ......................................

  Vloženo 11.6.2019 14:01:56

 • LADISLAV 

  Reagovat

   

  ČESKÁ REPUBLIKA NĚMECKEJ VYKRADENEJ EURO KONCETRÁK

  Vloženo 11.6.2019 14:00:08

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  TVL, ti piráti v zastupitelstvu, to je dílo...

  Vloženo 10.6.2019 11:23:23

  • to je materiál 

   Reagovat

    

   Konečně rozumní lidé. Vědí, že neschválením smlouvy by město vystavili soudní při, ne jako ostatní kamarádi paní starostky a komunistů, kteří pomalu neví, která bije.

   Vloženo 10.6.2019 11:45:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Aby se měli ekospratci čemu divit.

  Vloženo 10.6.2019 11:20:57

 • písečák 

  Reagovat

   

  Proč u nově stavěných budov nejsou zelené střechy, nebo alespoň soláry? :-((

  Vloženo 10.6.2019 11:00:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace