Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Milovníci čokolády, hurá do Tábora! Čokoládování si nenechají ujít Jiří Krampol, Olga Lounová a Milan Peroutka

Střelnice bude zase plná zábavy. A samozřejmě čokolády. , Autor: L. Kolářová

Střelnice bude zase plná zábavy. A samozřejmě čokolády.     Autor: L. Kolářová

AKTUALIZOVÁNO - 12.10.2018 13:49

TÁBOR - Od pátku 12. do neděle 14. října ožije Tábor pátým ročníkem festivalu čokolády. Milovníci této pochoutky jsou zváni na ochutnávky čokolády ve všech jejích skupenstvích, kuchařskou show, prohlídky Muzea čokolády a marcipánu i autorské čtení z nové knížky Fína čokoláda. Chybět nebude čokoládová řeka, bohatý doprovodný program pro děti, setkání s čokolatiéry, prodejní stánky, módní přehlídka i ukázky práce s čokoládou. Dnes festival odstartuje v 16 hodin na táborském náměstí TGM programem pro děti a vytvořením velkého čokoládového obrazu. Každý si může zkusit malovat čokoládou. K tomu všemu bude hudba, balonky, kouzelník a ochutnávka lámaných čokolád Muzea čokolády a marcipánu.

Sobota

Hlavním festivalovým dnem je sobota ve společenském domě Střelnice. Sály se otevřou v 10 hodin a návštěvníky přivítá zakladatelka festivalu Petra Kovandová se svými hosty. V sále bude probíhat Živé vaření, vždy patnáct minut po celé se představí někdo ze zajímavých kuchařů a cukrářů. Speciálně upozorňujeme na 12.15, kdy svůj dezert předvede Helena Fléglová, členka národního týmu kuchařů a cukrářů, který před nedávnem přivezl zlato z olympiády v Singapuru. Po celý den budou moci návštěvníci sledovat tvorbu dortu Čokožrouta od Jiřího Soukupa a Dan Šefčík bude tvořit čokoládovou Fínu. Že ještě nevíte, kdo jsou Fína a Čokožrout?

Fína je čokoládová holčička z nové knížky, kterou představí odpolední program na Střelnici. Uvádět jej bude Olga Lounová.

Fína čokoláda je příběh o kurážné čokoládové holčičce a zahořklém Čokožroutovi. Do muzea čokolády se totiž vloupají zloději... A víc už neprozradíme. Novou knížku, kterou na námět Filipa Rožka napsala Veronika Hájková, pokřtí kolem třetí odpoledne Jiří Krampol a Milan Peroutka. Knížka má i svou audiopodobu včetně cédéčka s písničkami, které vedle Jiřího Krampola nazpívali Táboráci Josef Dušek, Marek Dostál nebo Petra Pavlíková. Písničku Naty, kde inspirací byla dcerka Filipa Rožka, zpívá Milan Peroutka a do Fíny se přímo zamilovala Lucka Vondráčková. Takže zpívá Fínu. Knížku ilustrovali tatéři Veronika Vacenovská a Lukas Weird.

Knížka i audiokniha s cédéčkem se hned po křestu s Jiřím Krampolem a Milanem Peroutkou začnou prodávat. A v choreografii tanečnice Adély Šeďové se Fína dokonce na festivalu narodí.

Čokoládovou řeku najdou návštěvníci v malém sále a po celý den mohou ochutnávat 20 druhů teplých čokolád různých příchutí a z různých koutů světa. Premiéru bude mít také největší interaktivní čokoládový vlak v Evropě, jehož autorem je Daniel Šefčík. Přijďte se podívat na velkolepé dílo, které vznikalo v táborském muzeu čokolády téměř 10 měsíců.

Neděle

Na neděli jsou pak v kavárnách táborského Starého města připraveny přednášky o čokoládě a degustace v kavárnách. V Café baru Obývák v Klokotské ulici začne v 10 hodin přednáška o snoubení kávy a čokolád, ve 13 hodin pak degustace Fresh pralinek. V prodejně BonBon v Palackého ulici bude o pralinkách s nejrůznějšími náplněmi hovořit Petra Kovandová od 14 hodin. A i tady je součástí degustace.

V Muzeu čokolády a marcipánu v Kotnovské ulici budou probíhat komentované prohlídky muzea - dozvíte se zajímavosti nejen o historii čokolády, ale i o vzniku muzea, zpracování čokolády. Ochutnáte syrové kakaové boby a kakaové máslo. Začátky komentovaných prohlídek jsou v 9, 10, 11, 13 a v 15 hodin. Kapacita prohlídky je však maximálně 20 osob. S festivalovou páskou ze soboty je vstup do muzea zdarma. Mimo vypsané časy komentovaných prohlídek je možné muzeum procházet samostatně. V herně číslo dvě budou v 10, 12 a 14 hodin číst z knihy Fína čokoláda Veronika Hájková a Filip Rožek.

Degustace a přednášky jsou přístupné zdarma - do vyčerpání kapacity místa. Vstupné na Střelnici je 150 korun a za tutéž cenu si lze zakoupit neomezenou degustaci.
-pr-

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace